niedziela 29 stycznia 2023

Mieszkania zlokalizowane blisko terenów zielonych – najbardziej pożądane na rynku nieruchomości

Mieszkania zlokalizowane blisko terenów zielonych - najbardziej pożądane na rynku nieruchomości

Mieszkania zlokalizowane blisko terenów zielonych – najbardziej pożądane na rynku nieruchomości

Blisko 75 Polaków chętnie zapłaciłoby więcej za nieruchomość znajdującą się w pobliżu terenów leśnych lub zielonych. Przestrzeń zielona jest bardziej w cenie niż bliskość sklepów, ośrodków kultury, czy obiektów życia nocnego. To właśnie bliskość parków spacerowo-wypoczynkowych, zieleni ulicznej, zieleńców, lasów gminnych, czy terenów zieleni osiedlowej sprawia, iż ludzie czują się bardziej wypoczęci, nawet mieszkając w sercu Warszawy.

Zieleń oferuje inne powietrze, o odpowiednio zoptymalizowanej wilgotności. Dodatkowo dają zacienienie w upalne dni. Takie tereny wyglądają też znacznie korzystniej niż zabetonowana przestrzeń pozbawiona jakichkolwiek terenów zieleni. Dzięki nim jest gdzie wybrać się na spacer, rower, czy chociażby uciec od miejskiego zgiełku.

Zauważalna staje się tendencja, że jest coraz mniejsza grupa osób chcących mieszkać wśród blokowisk. Oczekiwania Klientów są dla deweloperów obecnie bardzo dużym wyznacznikiem, ponieważ coraz większa ilość nowych osiedli posiada zielone skwery. Zdarzają się sytuacje, kiedy nie jest możliwe wydzielenie terenu na zieleń. Wówczas inwestorzy wybierają stworzenie ogrodów na dachach budynków. Takie rozwiązania cieszą się wśród posiadaczy takowych parków na własność ze sporą aprobatą, jednak utrzymanie takiej zieleni wiąże się ze wzrostem comiesięcznego czynszu, który się płaci za mieszkanie. 

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź