czwartek 1 grudnia 2022

Loggia, balkon, taras – jakie są różnice, a jakie podobieństwa?

Loggia, balkon, taras - jakie są różnice, a jakie podobieństwa?

Loggia, balkon, taras – jakie są różnice, a jakie podobieństwa?

Loggia, balkon, czy taras to określenia, które zna każdy z nas. Każda oferta nieruchomości zawiera informacje dotyczące ich powierzchni, położenia względem stron świata oraz wyposażenie. Każde z nich wchodzi w skład powierzchni całkowitej mieszkania, przez co można spokojnie określać je mianem prywatnej strefy na relaks.

Definicja balkonu

Balkonem określa się niedużą przestrzeń otoczona z trzech stron balustradą, znajdującą się na zewnętrznej bryle budynku. Powierzchnia balkonu nie jest wliczana do użytkowej powierzchni lokalu. Dobre nasłonecznienie balkonu zapewniają południowa i zachodnia strona, na wschodniej słońce jest jedynie do południa. Północna strona ma dostęp jedynie do rozproszonych promieni światła – nie montujcie nigdy z tej strony zadaszenia, ponieważ może grozić to pojawieniem się wilgoci.

Definicja loggii

Loggia jest jakby alternatywa dla tradycyjnego balkonu, z tymże wyjątkiem, że znajduje się w strukturze lokalu, choć pozostaje nadal otwartą częścią. Powierzchnie loggii już wlicza się do całkowitej powierzchni nieruchomości, bowiem ma ona zadaszenie i ściany po boku.

Definicja tarasu

Taras znajduje się zawsze na zewnątrz bryły budynku i posiada dużą powierzchnię, bez stałego zadaszenia. Zależnie od miejsca, gdzie się znajduje, montuje się na nim balustrady lub też nie. Głównie na parterze się ich nie spotyka, na piętrach już tak. Taras jest znacznie lepszym miejscem na letnie imprezy ze znajomymi lub miejsce relaksu niż balkon, czy loggia

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź