Najdroższe dzielnice Warszawy: analiza cen mieszkań

Najdroższe dzielnice Warszawy: analiza cen mieszkań

  1. Gdzie w stolicy za mieszkanie zapłacisz najwięcej?
  2. Ile kosztuje mieszkanie po lewej stronie Wisły?
  3. Ile kosztuje mieszkanie po prawej stronie Wisły?
  4. Podsumowanie

Warszawa, będąca jednym z największych miast w Polsce, charakteryzuje się jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków nieruchomości w kraju. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w stolicy wynosi 17 591 zł (dane za kwiecień 2024 roku). Niemniej jednak, ceny mieszkań w poszczególnych dzielnicach mogą znacząco się różnić. Jakie dzielnice Warszawy są najdroższe? Jak kształtują się ceny mieszkań po lewej i prawej stronie Wisły? Zapraszamy do analizy.

1. Gdzie w stolicy za mieszkanie zapłacisz najwięcej?

Najbardziej prestiżową i cenioną dzielnicą Warszawy jest oczywiście Śródmieście – serce miasta. Tutaj ceny mieszkań sięgają nawet 37 916 zł za metr kwadratowy. Dlaczego tak dużo? To zasługa rozbudowanej sieci komunikacyjnej, łatwego dostępu do wszelkich punktów usługowych, handlowych, gastronomicznych oraz bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej. Śródmieście zapewnia mieszkańcom komfortowy i luksusowy styl życia.

Inną cenioną dzielnicą jest Wola, gdzie średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi 26 109 zł. Mimo że nieco tańsza niż Śródmieście, Wola wciąż przyciąga mieszkańców swoim dynamicznym rozwojem i nowoczesnymi inwestycjami.

Żoliborz to kolejna ekskluzywna dzielnica, która zachwyca urokliwym klimatem, licznymi terenami zielonymi i willową zabudową. Ceny mieszkań oscylują tu w okolicach 25 945 zł za metr kwadratowy.

Na Ochocie za metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić średnio 22 595 zł. Ta dzielnica łączy wiele cech Śródmieścia, oferując mieszkańcom łatwy dostęp do usług i atrakcji miejskich.

Mokotów, będący jedną z najbardziej prestiżowych dzielnic, również znajduje się w czołówce pod względem cen. Za metr kwadratowy mieszkania na Mokotowie trzeba obecnie zapłacić około 20 138 zł.

2. Ile kosztuje mieszkanie po lewej stronie Wisły?

Po lewej, zachodniej stronie Wisły mieszkania także są dość drogie. Na przykład, Bielany, dzięki swojej atrakcyjnej lokalizacji i dostępowi do terenów zielonych, oferują mieszkania w cenie 18 567 zł za metr kwadratowy.

Ursynów, choć kiedyś był obszarem wiejskim, obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic. Ceny mieszkań tu wynoszą średnio 19 271 zł za metr kwadratowy.

Wilanów to kolejna ekskluzywna dzielnica po lewej stronie Wisły. Tutaj ceny mieszkań sięgają nawet 19 299 zł za metr kwadratowy.

3. Ile kosztuje mieszkanie po prawej stronie Wisły?

Po prawej stronie Wisły ceny mieszkań są nieco niższe. Na przykład, Praga-Południe oferuje średnią cenę mieszkania na poziomie 17 871 zł za metr kwadratowy.

Praga-Północ, choć kiedyś miała złą reputację, obecnie przyciąga mieszkańców nowymi inwestycjami i rewitalizacją. Cena za metr kwadratowy mieszkania w tej dzielnicy wynosi średnio 17 628 zł.

Targówek, położony na prawym brzegu Wisły, oferuje mieszkania w cenie średnio 15 068 zł za metr kwadratowy. Ta dzielnica charakteryzuje się dużą ilością terenów zielonych i bliskością tras wylotowych, co sprawia, że jest atrakcyjnym miejscem do życia.

Na południowym wschodzie Warszawy znajdują się dzielnice Wesoła, Wawer i Rembertów, które oferują mieszkania w niższych cenach. Na przykład, Wesoła oferuje mieszkania za średnio 12 554 zł za metr kwadratowy, podczas gdy Wawer i Rembertów mają ceny odpowiednio 12 341 zł i 13 566 zł za metr kwadratowy.

Białołęka to ostatnia dzielnica po prawej stronie Wisły, gdzie ceny mieszkań wynoszą średnio 12 977 zł za metr kwadratowy. Pomimo niższych cen, Białołęka dynamicznie się rozwija, przyciągając zarówno inwestorów, jak i mieszkańców.

4. Podsumowanie

Warszawa, będąca stolicą Polski, jest jednym z najdroższych rynków nieruchomości w kraju. Ceny mieszkań różnią się w zależności od dzielnicy, przy czym najwyższe ceny można znaleźć w Śródmieściu, Woli, Żoliborzu i Ochocie. Natomiast dzielnice takie jak Wawer, Rembertów, Białołęka czy Ursus oferują mieszkania w niższych cenach, co sprawia, że są one atrakcyjne dla osób poszukujących bardziej przystępnych cen mieszkań. Warto również zauważyć, że lewobrzeżna Warszawa zazwyczaj jest droższa od prawobrzeżnej. Dlatego też, szukając oszczędności, warto rozważyć oferty deweloperów po prawej stronie Wisły.

Chcesz sprzedać nieruchomość? Jeśli TAK wejdź na stronę KONTAKT. Szukasz biura nieruchomości? ZOBACZ TUTAJ. Zobacz również kanał na YOUTUBE. Zapraszam do współpracy. Najdroższe dzielnice Warszawy: analiza cen mieszkań

Prev Dalej
0 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.