czwartek 22 Kwiecień 2021

Ile zarabia pośrednik?

Ile zarabia pośrednik

Nie da się niestety odpowiedzieć jednakowo na to pytanie. Agenci zatrudnieni są na bazie systemu prowizyjnego, przez co ich wynagrodzenie będzie zależało od wyników sprzedażowych, które w danym miesiącu osiągną. Stawki prowizyjne ustala się indywidualnie. Wahają się one w granicach 4,5% od sprzedanej umowy – w przypadku systemu umów na wyłączność.

Każdy kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z branżą nieruchomości, powinien wiedzieć, że w tym zawodzie nie można liczyć na stałe wynagrodzenie. Bywają miesiące, gdzie nie udaje się sfinalizować żadnej sprzedaży, a zdarzają się takie kiedy wszystko idzie gładko i otrzyma się wysoką prowizję.

Przeciętnie w przeciągu roku agent nieruchomości może zarobić około 100000 zł netto – w przypadku średniej wielkości miasta, czyli około 150 tys mieszkańców. Stawki te reguluje jednak kilka czynników, do których zalicza się specyfika rynku, staż pracy agenta, jego zaangażowanie w aktywną pracę oraz koniunktura.

Na samym początku należy być cierpliwym i nie zniechęcać się niepowodzeniami sprzedażowymi. Statystycznie rozpoczynający swoją przygodę z rynkiem nieruchomości agenci, pierwszą transakcję finalizują po około dwóch miesiącach. Sytuacja zmienia się wraz ze wzrostem doświadczenie sprzedażowego oraz zbudowaniu portfela klientów. Pomimo, że początki bywają trudne, docelowe zarobki, które osiągają agenci nieruchomości sprawiają, iż zawód ten postrzegany jest za niezwykle konkurencyjny na tle pozostałych profesji.

Jak oceniasz tę odpowiedź?
Wysyłanie
Ocena
5 (os.: 2)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź