Przypisywanie roli i odpowiedzialności

W tej chwili zapewne zorientujesz się, że chaotyczne działania content marketingowe, nie przynoszą niczego dobrego. Zarządzanie treścią w poszczególnych kanałach musi być bardzo dobrze rozplanowane, ponieważ bez odpowiedniej strategii możesz jednocześnie szybko pozyskać nowych użytkowników i równie szybko ich stracić.

Podsumuj dokładnie wszystkie kroki dotyczące optymalnej strategii content marketingu, a następnie zobacz, czy wszystkie zalecenia rzeczywiście znalazły się w twoim kalendarzu redakcyjnym.

Nie zapominaj również o rozdzielaniu obowiązków na poszczególnych pracowników, którzy najlepiej zajmują się konkretną dziedziną. Nie zapominaj, że wokół treści istotnymi elementami jest także grafika, czas publikacji, jak i również sposób komunikacji z użytkownikami.

 

Odpowiadając na poniższe pytania, sprawdź czy rzeczywiście dysponujesz odpowiednimi narzędziami do realizacji efektywnego content marketingu:

 

Pytanie nr. 1

Czy kanały treści, na które się zdecydujesz będziesz uruchamiać jednocześnie, czy w konkretnych odstępach czasu?

 

Pytanie nr. 2

Jeśli zdecydujesz się na etapowe uruchamianie konkretnych kanałów, to rozmieść te czynności chronologicznie, zastanów się też który kanał otworzysz jako pierwszy, jak i również to kiedy otworzysz następne?

 

Pytanie nr. 3

Zastanów się, czy osoby, którym powierzyłeś konkretne prace rzeczywiście poradzą sobie z takimi zadaniami, jakie priorytety będziesz stawiał w całej strategii?

 

Pytanie nr. 4

Czy Twoje terminy są realne? Nie zapominaj o tym, że czynności marketingowe wymagają wysokiej jakości, na pewno nie kosztem szybkich terminów realizacji.

 

Pytanie nr. 5

Po czym poznasz, że Twoja strategia marketingowa jest efektywna? Jakich rezultatów się spodziewasz? Czy masz wyznaczoną osobę, która będzie sprawowała opiekę nad strategią a jednocześnie będzie wychwytywała ona wszelkie błędy i na bieżąco je korygowała?

 

Pytanie nr. 6

Czy przydadzą Ci się kolejni pracownicy w celu budowania swojej marki?

Prev Dalej
0 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.