Wiadomo już, co powstanie w budynku Cepelii!

Wiadomo już, co powstanie w budynku Cepelii!

Spis treści:

  1. Wprowadzenie
  2. Cepelia znów rozbłyśnie: Rewitalizacja kultowego pawilonu
  3. Empik w sercu miasta: Trzypiętrowy salon w historycznym budynku
  4. Miejsce spotkań: Kulturalna przestrzeń dla warszawiaków
  5. Podsumowanie

1. Wprowadzenie

W lutym bieżącego roku rozpoczęły się prace nad renowacją kultowego pawilonu Cepelii, znajdującego się u zbiegu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Projekt przewiduje przywrócenie historycznego wyglądu budynku oraz stworzenie w nim trzypiętrowego salonu Empik. To wyjątkowe połączenie nowoczesności z tradycją, które ma przywrócić dawną świetność tej ikonicznej warszawskiej lokalizacji.

2. Cepelia znów rozbłyśnie: Rewitalizacja kultowego pawilonu

Pawilon Cepelii, zaprojektowany przez Zygmunta Stępińskiego i powstały w 1966 roku, od samego początku był symbolem nowoczesności. Jego lekki stalowy szkielet i przeszklone elewacje sprawiały, że piętro budynku wydawało się unosić w powietrzu. W ramach kompleksowej renowacji planowane jest przywrócenie historycznego wyglądu, włączając w to szklane ściany, roślinność oraz charakterystyczne elementy dekoracyjne. Renowacji ulegnie także konstrukcja budynku i dach, a odwzorowane zostaną historyczne detale architektoniczne.

3. Empik w sercu miasta: Trzypiętrowy salon w historycznym budynku

W odrestaurowanym pawilonie Cepelii powstanie trzypiętrowy salon Empik. To wyjątkowy projekt, który ma połączyć innowacyjność z tradycją. Salon ten będzie stanowił flagową lokalizację marki, oferując klientom nowoczesne udogodnienia oraz wyjątkową atmosferę. Przywrócenie dawnego charakteru Cepelii ma sprawić, że budynek stanie się nie tylko miejscem handlowym, ale także kulturalnym punktem Warszawy.

4. Miejsce spotkań: Kulturalna przestrzeń dla warszawiaków

Pawilon Cepelii od zawsze miał za zadanie umożliwić mieszkańcom codzienny kontakt z kulturą. W nowo otwartym salonie Empik znajdzie się nie tylko przestrzeń handlowa, ale także mała czytelnia oraz scena na spotkania autorskie. Bogaty program wydarzeń kulturalnych ma towarzyszyć warszawiakom na co dzień, tworząc przestrzeń do spotkań, inspiracji i kulturalnych poszukiwań.

5. Podsumowanie

Otwarcie salonu Empik w odrestaurowanym pawilonie Cepelii stanowi nie tylko historyczne wydarzenie dla Warszawy, ale także wyraz zaangażowania w zachowanie dziedzictwa kulturowego miasta. To połączenie nowoczesności z tradycją, które ma na celu przywrócenie życia i znaczenia tej ikonicznej warszawskiej lokalizacji. Otwarcie salonu Empik zaplanowane jest na przełom roku, a jego powstanie ma stanowić kolejny krok w kształtowaniu przestrzeni kulturalnej i handlowej stolicy.

Chcesz sprzedać nieruchomość? Jeśli TAK wejdź na stronę KONTAKT. Szukasz biura nieruchomości? ZOBACZ TUTAJ. Zobacz również kanał na YOUTUBE.  Zapraszam do współpracy. Wiadomo już, co powstanie w budynku Cepelii!

Prev Dalej
0 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *