piątek 22 września 2023

Masz nieruchomość? Zarabiaj na niej!

Masz nieruchomość? Zarabiaj na niej!

Masz nieruchomość? Zarabiaj na niej!

Dysponując nieruchomością, dysponujesz alternatywnym źródłem dochodu. Zależnie od jej położenia, stanu, wyposażenia oraz wykorzystania masz możliwość czerpania z niej korzyści.

Możliwość zarabiania na wynajmie

Zakładając, że nieruchomość jest położona w dużej aglomeracji i posiada odpowiednie wyposażenie, to za wynajem możesz liczyć od tysiąca wzwyż. Prz komercyjnym charakterze nieruchomości kwoty te są znacznie wyższe. Wynająć możesz każdą nieruchomość. Działki — zwłaszcza na obrzeżach miast — są wynajmowane pod wypożyczalnię lub komisy samochodowe, czy też inne typu działalności gospodarczej.

Powierzchnia to sposób na zarobienie na danej nieruchomości

Posiadając loft lub domek w ładnej okolicy, masz możliwość odpłatnego wynajęcia go agencjom reklamowym, eventowym lub ekipom filmowym. Odpowiednia scenografia może przekonać reżysera do nakręcenia krótkiej reklamy, odcinka serialu czy fragmentów filmu w wyjątkowej scenografii. W Polsce sposób ten dopiero raczkuje, ale za granicą jest jednym ze sposobów na zarabianie.

Zarabianie na nieruchomości a zamiana

Mając małe mieszkanie lub kawalerkę, możesz zamienić nieruchomość, by w dłuższej perspektywie zarabiać. W naszym kraju manewr ten na powiększenie majątku jeszcze jest mało znany. O dziwo znaleźć można bez większego problemu osoby zainteresowane mniejszymi mieszkaniami. Emeryci i renciści chętnie nawet bez dopłaty zamienią się lokalem, jeśli mniejszy będzie w pobliżu przystanku autobusowego, sklepu, ośrodka zdrowia, czy kościoła. Mniejsza powierzchnia mieszkania to także mniejsze opłaty i mniej do sprzątania.

Sprzedaż kontra zarabianie na nieruchomości

Najmniej można zarobić, sprzedając nieruchomość. Zależnie od momentu planowanej sprzedaży oraz samej jej atrakcyjności można zarobić od kilkudziesięciu do kilku nawet milionów złotych. Odpowiednia wycena oraz promocja nieruchomości będą miały ogromne znaczenie przy jej sprzedaży. Pomóc może w tym doświadczone biuro nieruchomości. 

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź