środa 21 Październik 2020

Gdzie będzie dobrze zamieszkać na swoim w Warszawie

Gdzie będzie dobrze zamieszkać na swoim w Warszawie

Gdzie będzie dobrze zamieszkać na swoim w Warszawie

Warszawa to stolica Polski. Miasto to posiada długą i ciekawą historię, którą można chociażby poznać w szkole na lekcjach historii. Jedna z dzielnic Warszawy tętni życiem zarówno w dzień i w nocy – Śródmieście. Jako jedna z osiemnastu dzielnic, posiada swoje walory – jak zresztą i każda z pozostałych.

W stolicy osiedla się bardzo wiele osób, decydując się czy to na wynajem, czy to na zakup nieruchomości. Zdarza się również, że wielokrotnie można się spotkać z mieszkaniami kupionymi pod inwestycje. Nie da się ukryć, iż to wszystko sprawia, że Warszawa jest najdroższym z polskich miast. Zapłaci się tutaj drożej nie tylko za mieszkanie, również za metr kwadratowy biura, domu, czy obiektu handlowego.

Stolica kusi nie tylko pracą. To tutaj dzieje się najwięcej – praktycznie codziennie można wybrać się na jakiś koncert, imprezę, czy nawet do kina w plenerze w okresie letnim. Jest także możliwość wyjścia ze znajomymi nad Wisłę, czy do rozlicznych parków. Każda z warszawskich ulic posiada miejsce, gdzie można usiąść sobie na ławce i odpocząć albo poczytać książkę. Każdy znajdzie na pewno tutaj coś dla siebie.

Warto jest zaznaczyć – przy kierowaniu się lokalizacją pod zakup mieszkania w stolicy – że preferuje się przykładowo zieleń (tak jak w Rembertowie czy Wawrze), ciszę albo dogodną lokalizację z dobrym dojazdem (tak jak na Mokotowie czy Ursynowie). Nie da się ukryć, iż obrzeżne dzielnice posiadają trudniejsze połączenia z centrum miasta.

Mokotów jest uznawany za najbardziej prestiżową dzielnicę Stolicy. W większości można tutaj spotkać starą zabudową, chociaż sukcesywnie pojawiają się już nowe bloki. Mieszkańcy tej dzielnicy są już w bardziej zaawansowanym wieku. Podobnie jest z ulokowaną na lewobrzeżnej części Warszawy – Wolą, która z roku na rok rozbudowuje się coraz bardziej i tym samym staje się coraz bardziej atrakcyjnym regionem dla nabywców.

Daleko w tyle nie pozostaje Ursynów, który posiada metro oraz wiele zielonych miejsc. Osoby aktywne znajdą tutaj wiele obiektów sportowych: kluby fitness, ścieżki rowerowe, czy baseny. Konkurentami bogatych dzielnic są z pewnością Rembertów, Wesoła, Ursus, czy Białołęka. Zlokalizowane na peryferiach dają możliwość posiadania ciszy, spokoju oraz własnego ogródka.

Szukając swoich czterech ścian na uwadze będzie należało mieć również bezpieczeństwo. Wilanów uchodzi za najbezpieczniejszą dzielnicę – dodatkowo jest czysta i zadbana. Jest to głównie zasługa deweloperów, którzy budują strzeżone osiedla. Komunikacja jest tutaj dobrze rozwinięta, a z wydarzeń kulturalnych również wiele się dzieje.

Kolejny jest Ursynów, gdzie jest wiele sklepów. Wiele z prestiżowych szkół podstawowych , miejsc dla dzieci niepełnosprawnych, czy placów zabaw. Do pozytywnych dzielnic można zaliczyć także: Żoliborz, Bielany oraz Wesoła. Najgorzej mieszka się na Pradze-Północ, Śródmieściu oraz Woli.

Dużym plusem w komunikacji jest metro. Wybór mieszkania zlokalizowanego przy metrze jest bardzo dobrą decyzją, jednak trzeba się liczyć ze znacznie wyższym kosztem za metr kwadratowy.

M1 przebiega przez Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Mokotów oraz Ursynów. M2 przebiega przez Targówek, Pragę-Północ, Wolę, a niebawem zostaną otwarte dwie nowe stacje w kierunku Bemowa. Planowane są też nitki, które mają zostać skierowane w stronę Rembertowa, Wilanowa oraz Białołęki.

Jeśli nie będzie się posiadało odpowiedniej kwoty, by zainwestować w mieszkanie zlokalizowane przy metrze, warto rozejrzeć się w nieco dalszych dzielnicach. Ważne by każde z nich posiadało dobry dojazd z którejś stacji metra, później już bez problemu będzie można się przemieszczać po całej Warszawie.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Ocena
5 (os.: 3)

0 opinie

Zostaw odpowiedź