sobota 24 września 2022

Ciekawe oferty z rynku prosto na Twój e-mail


Czy dobrze jest wynająć mieszkanie studentom?

Czy dobrze jest wynająć mieszkanie studentom? Duże grono właścicieli nieruchomości na wynajem myśli nad wynajmem mieszkania studentom. Niby studenci kojarzą się z nieposzanowaniem najmowanego mieszkania, czy dbania o porządek, zalegania (Czytaj dalej)
Licencja pośrednika nieruchomości jak ją sprawdzić?

Licencja pośrednika nieruchomości jak ją sprawdzić? Na mocy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2018 r. poz. 121, art. 179 ust. 2) „pośrednikiem w (Czytaj dalej)
Krótkoterminowy wynajem lokali jako sposób na zarobek

Krótkoterminowy wynajem lokali jako sposób na zarobek Wynajmowanie mieszkań na krótsze okresy jest dość popularne za granicą, ale też coraz częściej można się spotkać z tym również i w Polsce. (Czytaj dalej)
Czym jest najem instytucjonalny?

Czym jest najem instytucjonalny? Najem instytucjonalny ma na celu ochronę interesów właściciela mieszkania. Tutaj dzieje się to w szerszy niż za pośrednictwem tradycyjnej umowy najmu sposób. Z tego typu najmu (Czytaj dalej)
Dlaczego lepiej jest nie unikać podatku od najmu nieruchomości?

Dlaczego lepiej jest nie unikać podatku od najmu nieruchomości? Każdy wynajmujący mieszkanie nie tylko musi obliczać przychody związane z najmem, ale też odprowadzać podatki. Decyzja o ich niepłaceniu lub nieterminowym (Czytaj dalej)
Najem zwrotny - na czym polega i czym jest?

Najem zwrotny – na czym polega i czym jest? Najem zwrotny nie jest zbyt znany w Polsce. Może dać on wiele korzyści, choć nie jest uregulowany ustawa w naszym kraju, (Czytaj dalej)
Jak wyciszyć mieszkanie?

Jak wyciszyć mieszkanie? Sprawdzone sposoby na wyciszenie mieszkania Osoby mieszkające w blokach, bardzo często narzekają na hałas. Na szczęście można mieć do dyspozycji wiele sposobów, które pozwolą na szybkie uporanie (Czytaj dalej)
Studium uwarunkowań oraz kierunków w zagospodarowaniu przestrzennym

Studium uwarunkowań oraz kierunków w zagospodarowaniu przestrzennym Studium uwarunkowań oraz kierunków zagospodarowania przestrzennego stanowi akt gminy, który powstaje w celu jasnego określenia polityki przestrzennej gminy i miejscowych zasad zagospodarowania przestrzennego. (Czytaj dalej)
Nieruchomość w ujęciu z drona?

Nieruchomość w ujęciu z drona? Zdjęcia całej nieruchomości pokazywane z “lotu ptaka” dzisiaj wykorzystywane są prawie w każdej prezentacji i sprzedaży mieszkań czy domów. Daje to możliwość pokazania wszystkich walorów (Czytaj dalej)
Plusy i minusy mieszkania na poddaszu

Plusy i minusy mieszkania na poddaszu Mieszkania na poddaszu znajdują swoich wielbicieli, ale i przeciwników. Sprawdzimy, jakie są wady i zalety mieszkania na poddaszu. Można mieć więcej za mniej — (Czytaj dalej)
Nazewnictwo ulic Saskiej Kępy

Nazewnictwo ulic Saskiej Kępy Rys historyczny Początek XX wieku przynosi ożywienie rozwoju Saskiej Kępy głównie za sprawą: zbudowania mostu Poniatowskiego, usypanie Wału Miedzeszyńskiego oraz założenia parku Skaryszewskiego W 1916 roku (Czytaj dalej)
Mieszkanie w centrum - jego wady i zalety

Mieszkanie w centrum – jego wady i zalety Mieszkanie w centrum może być dla jednych dużą wygodą, a dla innych zmorą. Wady i zalety nieruchomości zlokalizowanej w takiej lokalizacji. No (Czytaj dalej)
Spółdzielnia mieszkaniowa, czy wspólnota mieszkaniowa?

Spółdzielnia mieszkaniowa, czy wspólnota mieszkaniowa? Co łączy te dwa podmioty? Poniżej znajdziesz wady i zalety każdej z nich oraz informację, którą lepiej z nich wybrać. Spółdzielnia mieszkaniowa Spółdzielnia mieszkaniowa jest (Czytaj dalej)
Polacy wolą mieć więcej pomieszczeń niż metrów

Polacy wolą mieć więcej pomieszczeń niż metrów Mieszkania w Polsce statystycznie mają średnio po 74 m2. Dane GUS-u potwierdzają to, co widzimy już od lat na polskim rynku nieruchomości. Polacy (Czytaj dalej)
Rynek nieruchomości w 2022 roku

Rynek nieruchomości w 2022 roku Ostatnie lata są niezwykle korzystne dla deweloperów. Ceny nieruchomości systematycznie wzrastają, a popyt w ogóle nie maleje. Pandemia nie odbiła się w znaczący sposób na (Czytaj dalej)
Zadatek - przelewem czy gotówka przy zakupie nieruchomości?

Zadatek – przelewem czy gotówka przy zakupie nieruchomości? Czym jest zadatek? Zadatkiem określamy zawartą w umowie przedwstępnej kwotę, jaką kupujący nieruchomość przekazuje sprzedającemu, w chwili zawierania umowy przedwstępnej. Kiedy dojdzie (Czytaj dalej)
Okolica i jej wpływ na cenę nieruchomości

Okolica i jej wpływ na cenę nieruchomości Na cenę nieruchomości wpływa bardzo wiele czynników. Najważniejsza jest odpowiednia lokalizacja mieszkania lub domu. W jaki sposób jest w stanie ona zdeterminować wartość (Czytaj dalej)
Powierzchnia użytkowa domu, mieszkania, poddasza, piwnicy oraz innych pomieszczeń

Powierzchnia użytkowa domu, mieszkania, poddasza, piwnicy oraz innych pomieszczeń Czym jest powierzchnia użytkowa? Powierzchnia użytkowa, to łączny metraż wszystkich pomieszczeń zlokalizowanych w mieszkaniu lub na wszystkich kondygnacjach domu. Do jej (Czytaj dalej)
Obowiązki i prawa zarządcy nieruchomości

Obowiązki i prawa zarządcy nieruchomości Zarządcą nieruchomości jest osoba wyznaczona przez właściciela albo wspólnotę, wykonująca powierzone jej zadania wiążące się z obsługą danej nieruchomości. Jakie to będą zadania? Za co (Czytaj dalej)
Zasiedzenie nieruchomości - czym jest oraz ile trzeba lat, aby było możliwe?

Zasiedzenie nieruchomości – czym jest oraz ile trzeba lat, aby było możliwe? Zasiedzenie nieruchomości jest jedną z wielu form zdobycia własności, przez jej wieloletnie i fizyczne posiadanie. Dotyczy to każdego (Czytaj dalej)

 

Opinie Przemysław Zieliński-6 Pełny profesjonalizm połączony z rzetelną wiedzą i miła atmosferą, gorąco polecam!

Marcin R.
Kupujący nieruchomość

 

 

Opinie Przemysław Zieliński-6 Pan Przemysław to profesjonalista. Polecam.

Mateusz M.
Kupujący nieruchomość

 

 

Opinie Przemysław Zieliński-6 Polecam współpracę z Panem Przemysławem Zielińskim – punktualność, rzetelność, bardzo dobry kontakt – we współpracy z Panem Przemysławem można szybko i profesjonalnie zrealizować transakcję. Polecam!

Stanisław D.
Kupiący nieruchomość