poniedziałek 18 października 2021

Autor: "Przemysław Zieliński"

Od 2010 jako Marketing Specialist & Property Advisor pomagam właścicielom w wynajmie i sprzedaży nieruchomości, a kupującym w zakupie poprzez tradycyjne i internetowe formy dotarcia do potencjalnych klientów. Pomagam w uzyskiwaniu ponadprzeciętnej skuteczności i widoczności oferty w Internecie.
Czym jest spadek?

Czym jest spadek? Spadek jest niczym innym jak zbiorem praw i obowiązków, które spadkodawca z chwilą śmierci przenosi na swoich spadkobierców poprzez dziedziczenie. Jednak w tej jakże prostej definicji skrywa się wiele prawnych niejasności. Jakie spadkobiercy mają prawa i obowiązki? Najczęściej dziedziczy się samochód, działkę (Czytaj dalej)
Negocjowanie cen mieszkań - przydatne porady

Negocjowanie cen mieszkań – przydatne porady Chcesz kupić mieszkanie? Jest to ważna decyzja. Powinieneś zatem wiedzieć, w jaki sposób trochę “ponegocjować”, aby też coś na transakcji zyskać.  Na samym początku musimy wiedzieć, czy chcemy mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego. Jest to o tyle istotne, (Czytaj dalej)
Przeszło cztery miliony rozliczonych PIT-ów

Przeszło cztery miliony rozliczonych PIT-ów Dzięki e-PIT elektronicznie bez udziału podatników zatwierdzonych zostało prawie cztery miliony trzysta tysięcy PIT-ów. To ponad pół miliona więcej niż deklaracji PIT-37 oraz PIT-38 w zeszłym roku. Podatnicy są tak ufni w stosunku do fiskusa? Czy może zapomnieli o terminie (Czytaj dalej)
Aktywność inwestycyjna ożywiła się w drugim kwartale 2021 roku

Aktywność inwestycyjna ożywiła się w drugim kwartale 2021 roku Pierwsze półrocze 2021 roku w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku inwestycyjnym, według Cushman & Wakefield, wolumen komercyjnych nieruchomości inwestycyjnych z końcem pierwszego półrocza wygenerował 3,7 mld Euro, co sprawiło że był o blisko 25% niższy niż rok (Czytaj dalej)
Rząd ma plan - Polacy mają kupować mniej mieszkań z przeznaczeniem inwestycyjnym

Rząd ma plan – Polacy mają kupować mniej mieszkań z przeznaczeniem inwestycyjnym Jest już plan, jak do tego doprowadzić W chwili obecnej popyt jest skrajnie wysoki w stosunku do podaży, jaka występuje na rynku nieruchomości. To potwierdzają specjaliści. Niestety nic nie skłania się ku temu, (Czytaj dalej)
Co oznacza objęcie nieruchomości ochroną konserwatorską dla właściciela

Co oznacza objęcie nieruchomości ochroną konserwatorską dla właściciela? Czy warto jest nabyć nieruchomość, w obszarze ochrony konserwatorskiej? Na temat działalności konserwatora zabytków można spotkać się z wieloma uprzedzeniami. Wielu rezygnuje, słysząc że nieruchomość jest pod opieką konserwatora, ale czy słusznie?  Ustawa o ochronie zabytków obliguje (Czytaj dalej)
GUS - Polacy w ciągu roku wydali 145 mld na ich zakup!

GUS – Polacy w ciągu roku wydali 145 mld na ich zakup! Aktywność na rynku nieruchomości W samym 2020 roku zakupionych zostało przeszło 0,5 mln nieruchomości. GUS podaje, że koszt z tym związany wyniósł 145 mld zł. Szczególną popularnością cieszyły się niezabudowane działki. Porównując do (Czytaj dalej)
Czy zapowiada się, że mieszkania będą tańsze Czy mamy do czynienia z rosnącą bańką cenową

Czy zapowiada się, że mieszkania będą tańsze? Czy mamy do czynienia z rosnącą bańką cenową? Temat ten powraca, raz jest hossa, a raz bessa. Dynamika wzrostu cen za nieruchomości sprawia, że emocje związane z zakupem mieszkania wzrastają z każdą chwilą. Czy mamy do czynienia z (Czytaj dalej)
Ranking warszawskich dzielnic

Ranking warszawskich dzielnic, gdzie Wola jest na podium, a Ursynów poza nim Nie da się ukryć, iż w Warszawie można wiele rzeczy zrobić. Każdy chcąc przenieść się do niej, musi zmierzyć się z wyzwaniem. Sprawdźcie, gdzie nasi użytkownicy znajdują dla siebie nieruchomość w Stolicy. Ranking (Czytaj dalej)
Historia zdrowotna z grzybem w tle

Po co rozprawiać się z problemami szybko? Dlatego, że mogą mieć przykre konsekwencje w przyszłości… Joanna opowiedziała mi o jednej sytuacji. W czasach studenckich wynajmowała mieszkanie, gdzie zimą pojawiła się pleśń. Właściciel zawsze co miesiąc przychodził po pieniądze i obserwował co się dzieje w mieszkaniu. (Czytaj dalej)
Milion Polaków czerpie zyski z wynajmu mieszkań

Milion Polaków czerpie zyski z wynajmu mieszkań NSA przyszedł z wyjaśnieniami Obecnie na etacie pracują osoby, których nie stać w inwestowanie w nieruchomości. Z samego wynajmu można żyć w dostatku, zwłaszcza po ostatniej uchwale NSA. Nie ma potrzeby zakładania firmy, opłacania podatków, czy ZUS-u. Kiedy (Czytaj dalej)
Wysokość zachowku zależy od wielu czynników

Wysokość zachowku zależy od wielu czynników Ilość spadkobierców, umowa darowizny, wiek uprawnionego – to wszystko ma wpływ? Jedynie najbliżsi mogą ubiegać się o zachowek, w sytuacji kiedy zostały pominięte w testamencie albo nie otrzymały pewnego minimum, które przewidział ustawodawca. Mogą wystąpić z żądaniem wypłacenia odpowiedniej (Czytaj dalej)
Wymagania w innych krajach

Krótka historia, którą przedstawił kolega Andrzej na temat zachodniego kraju, a w tym przypadku chodzi o Niemcy przy wynajmie mieszkania wymaga się: kaucji w wysokości 3 czynszów, umowy o pracę, 3 paski z wypłatą za ostatnie miesiące, kopie dowodu osobistego, zaświadczenia od poprzedniego właściciela nieruchomości, (Czytaj dalej)
Typy działek gruntowych - klasyfikacja

Typy działek gruntowych – klasyfikacja Dokument, który określa typu działek, to miejski plan zagospodarowania przestrzennego. Miejski plan zagospodarowania przestrzennego uchwała Rada Gminy. Jest to akt prawa miejscowego. Ustalenia ustalają sposób użytkowania prawa własności nieruchomości.  Zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym: Każdy może zgodnie (Czytaj dalej)
Próba sprzedaży czyjegoś mieszkania - podrobienie dokumentów

Próba sprzedaży czyjegoś mieszkania Próba sprzedaży mieszkania wynajmowanego – brzmi dziwnie? Można pomyśleć próba desperacka, czy coś. Znany jest przypadek 57-letniego mężczyzny, który próbował właśnie wykonać tego typu transakcję. Starannie zaplanowane oszustwo i doskonała orientacja w sprawie. Jak się tego ustrzec? Ów mężczyzna pojechał do (Czytaj dalej)
Kredyt pod zastaw działki

Kredyt pod zastaw działki? Na czym dokładniej polega? Jeżeli bank nie udzieli nam kredytu, ponieważ mamy niedostateczną zdolność kredytową, to nasze marzenie o własnym lokum albo samochodzie stanie się bardzo odległe. Sytuację może poprawić posiadana przez nas nieruchomość, będąca zabezpieczeniem kredytu. Możliwość wzięcia kredytu pod (Czytaj dalej)
Na co zwracać uwagę przy cesji wierzytelności

Na co zwracać uwagę przy cesji wierzytelności? Czym ona jest? Wierzytelności mogą zostać przekazane pod kilkoma wyjątkami osobom trzecim. W rezultacie to właśnie ona zarządzać będzie nabytym długiem. Sam też na siebie bierze ściągnięcie długu. Do tego właśnie służy umowa cesji – przelew wierzytelności.  Nim (Czytaj dalej)
Księga wieczysta nieruchomości

Księga wieczysta nieruchomości Księgi wieczyste uregulowano w przepisach ustawy o księgach wieczystych i hipotece z 6 lipca 1982 roku. W myśl artykułu 1 ustęp 1 tejże ustawy, księgi wieczyste mają na celu ustalić stan prawny danej nieruchomości. Z księgi wieczystej dowiemy się sporo ważnych rzeczy (Czytaj dalej)
Działka do 1 ha. Kto może ją zakupić i dlaczego akurat 1 ha

Działka do 1 ha. Kto może ją zakupić i dlaczego akurat 1 ha? Polacy coraz częściej inwestują w grunty. Dobrze będzie dowiedzieć się czy w polskim prawie znajdują się jakieś ograniczenia, co do powierzchni gruntów oraz jakie są typy działek. Czym jest nieruchomość? Jakie typu nieruchomości (Czytaj dalej)
Skąd wziąć środki na wkład własny do kredytu? Oto 15 sposobów

Skąd wziąć środki na wkład własny do kredytu? Oto 15 sposobów Oto kilka pomysłów, w jaki sposób znaleźć potrzebny kapitał do uzyskania kredytu hipotecznego. Wkład własny nie jest jedynie gotówką. Czasami może się w to wliczać ziemia, zakupione materiały, oszczędności, papiery wartościowe i inne. Odpowiednia (Czytaj dalej)