czwartek 1 grudnia 2022

Autor: "Przemysław Zieliński"

Od 2010 jako Marketing Specialist & Property Advisor pomagam właścicielom w wynajmie i sprzedaży nieruchomości, a kupującym w zakupie poprzez tradycyjne i internetowe formy dotarcia do potencjalnych klientów. Pomagam w uzyskiwaniu ponadprzeciętnej skuteczności i widoczności oferty w Internecie.
Kiedy nieruchomości będą najtańsze?

Kiedy nieruchomości będą najtańsze? Ceny nieruchomości spadają? notariusze mają mało pracy, ludzie rezygnują z ekip remontowych, kredyty hipoteczne stoją, inwestorzy czekają, kupują głównie obcokrajowcy, inflacja zwyżkuje, stopy pewnie będą rosnąć, a co za tym idzie otwiera to drogę do niestety wielu windykacji, a co za (Czytaj dalej)
House Flipping - sposób zarabiania na nieruchomościach po amerykańsku

House Flipping – sposób zarabiania na nieruchomościach po amerykańsku Czym jest house flipping? Jest to nazwa pochodząca od rozpopularyzowanego w Stanach Zjednoczonych sposobu zarabiania na nieruchomościach, polegającym na zakupie nieruchomości celem jej dalszej odsprzedaży i to z zyskiem. Rozróżnić można dwie formy house flippingu: * (Czytaj dalej)
inflacja pazdziernik 2022

Inflacja październik 2022 – 17,9% Październik inflacja 2022 Inflacja październik 2022 – 17,9% Inflacja październik 2022 – 17,9%
Kredyt hipoteczny przy umowie zlecenie tekst

Kredyt hipoteczny przy umowie zlecenie Czy umowa zlecenie lub umowa o dzieło przekreślają zakup mieszkania za pośrednictwem kredytu hipotecznego? To pytanie zadaje sobie właśnie wielu polaków. Pytanie to zadawane jest też doradca kredytowym. Wiadomość jest dobra. Możliwe jest uzyskanie kredytu hipotecznego na umowie śmieciowej – (Czytaj dalej)
Dom za 300 tysięcy? W cenie mieszkania, to możliwe?

Dom za 300 tysięcy? W cenie mieszkania, to możliwe? Czy jest możliwe wybudować dom za 300 tysięcy? Jest jak najbardziej. Może się to obecnie wydawać niemożliwe, jednak można mieć dom w cenie mieszkania. Główne założenia projektu? Projekt o nazwie dom za 300 tysięcy zyskał ostatnio (Czytaj dalej)
Jaka jest prowizja pośrednika nieruchomości? Od czego jest ona uzależniona?

Jaka jest prowizja pośrednika nieruchomości? Od czego jest ona uzależniona? Prowizja pośrednika nieruchomości dotyczy każdego, kto sprzedaje nieruchomość lub chce ją kupić. Głównym tematem rozważań jest kwestia wysokości oraz strony opłacającej usługę agentowi nieruchomości. Co wpływa na prowizję pośrednika nieruchomości? Prowizja pokrywana przez sprzedającego lub (Czytaj dalej)
Jak być wiarygodnym w oczach banku?

Jak być wiarygodnym w oczach banku? Zakup na kredyt wymaga odpowiedniej zdolności kredytowej oraz wiarygodności. Jak wykazać swoją wiarygodność oraz że przyznanie kredytu nie będzie generowało powodu w jego egzekwowaniu? Analitycy kredytowi do oceny wiarygodności biorą pod uwagę kilka elementów. Duże znaczenie ma odpowiednie zabezpieczenie (Czytaj dalej)
Czy deweloper ma obowiązek zapewnić miejsce postojowe?

Czy deweloper ma obowiązek zapewnić miejsce postojowe? Największym problemem dużych miast jest mała ilość miejsc parkingowych lub ich brak. Od przeszło czterdziestu lat liczba samochodów zwiększa się z roku na rok na polskich drogach. Kamienice i stare blokowiska nie mają wytyczonej dostatecznej ilości miejsc, a (Czytaj dalej)
inflacja wrzesień 2022 17,2%

Inflacja wrzesień 2022 – 17,2% Wrzesień inflacja 2022 Inflacja wrzesień 2022 – 17,2% Inflacja wrzesień 2022 – 17,2%
Aktu notarialny przenoszący własność nieruchomości już za Tobą, ale nadal nie masz przelewu?

Aktu notarialny przenoszący własność nieruchomości już za Tobą, ale nadal nie masz przelewu? Sprzedając nieruchomość, chcesz mieć pewność, że dostaniesz ustaloną wcześniej zapłatę. Co prawo mówi o ewentualnym oszustwie ze strony nabywcy? Przeniesienie własności nieruchomości Sprzedaż nieruchomości wiąże się z wizytą u notariusza, reguluje to (Czytaj dalej)
Czy komórka lokatorska może być piwnica?

Czy komórka lokatorska może być piwnica? Czy komórka lokatorska można postrzegać jako piwnice? Mogłoby się wydawać, że odpowiedź jest jasna, jednak nie do końca tak jest. Jaka jest między nimi różnica? Piwnica oraz komórka lokatorska to pojęcia, które odnoszące się do pomieszczeń dodatkowych mieszkania, ale (Czytaj dalej)
Czym jest refinansowanie nabycia nieruchomości kredytem hipotecznym?

Czym jest refinansowanie nabycia nieruchomości kredytem hipotecznym? Refinansowanie nabycia nieruchomości polega na wzięciu nowego kredytu hipotecznego: by spłacić już posiadany kredyt, jednocześnie obniżając koszta kredytowe, by pozyskać środki na zakup nieruchomości za tzw. gotówkę. Poniżej omówimy, dlaczego warto korzystać z takich możliwości i jakie należy (Czytaj dalej)
Czy opłaca się zainwestować w apartamenty condo?

Czym jest Frankenmansion i czy może się przyjąć w Polsce? Jedna z dziennikarek magazynu Mew York jest autorką Frankenmansion. Zastosowała ona to pojęcie celem scharakteryzowania typu nieruchomości składających się z wielu mniejszych mieszkań przebudowanych w jeden, sporej wielkości. W tego typu mieszkaniach nie ma znaczenia (Czytaj dalej)
Ile czasu należy poświęcić na zakup domu?

Ile czasu należy poświęcić na zakup domu? Podjęcie decyzji o zakupie domu jest decyzja na całe życie. Sprawy się z nią wiążące zaliczane są do jednych z najbardziej stresujących. Wielu zastanawia się, dlaczego tak długo trwa cały proces zakupu. Od chwili podjęcia decyzji o zakupie (Czytaj dalej)
Co można zaliczyć do wkładu własnego?

Co można zaliczyć do wkładu własnego? Z chwilą wprowadzenia 20-procentowego wkładu własnego, każdy zadaje sobie pytanie, co może nim być, w jaki sposób wszystko udokumentować lub jak i czy się da go ominąć? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania. Od kiedy obowiązuje 20-procentowy (Czytaj dalej)
Czy opłaca się zainwestować w apartamenty condo?

Czy opłaca się zainwestować w apartamenty condo? Apartamenty condo są nowym kierunkiem inwestycyjnym w nieruchomościach. Mogą być to apartamenty w hotelach, czy apartamenty wakacyjne, ponieważ dotyczy to tylko rynku hotelowego i traktowane jest jako połączenie inwestycji i drugiego domu w turystycznym kurorcie. Definicja nieruchomość condo (Czytaj dalej)
Trzy powody dlaczego warto skorzystać z kredytu hipotecznego

Trzy powody, dlaczego warto skorzystać z kredytu hipotecznego Jaka jest korzystna cena kredytu hipotecznego? Kredyt hipotecznych potrzebuje spełnienia określonych warunków i są znacznie tańsze od kredytów gotówkowych. Zaletą są wysokie kwoty kredytu, możliwość dofinansowania z programów rządowych oraz bardzo długi czas kredytowania. Kredyt gotówkowy wiąże (Czytaj dalej)
inflacja sierpień 2022

Inflacja sierpień 2022 – 16,1% Sierpień inflacja 2022 Inflacja sierpień 2022 – 16,1% Inflacja sierpień 2022 – 16,1%
Czy budowa domu z własnego projektu jest bardziej bezpieczna od tego z gotowca?

Czy budowa domu z własnego projektu jest bardziej bezpieczna od tego z gotowca? Każdy chcąc zbudować dom, zostaje zmuszony do podjęcia bardzo ważnej decyzji, ponieważ jest to przeważnie na całe życie. Bryłę domu raczej w stopniu ograniczonym można zmienić, wręcz bardziej wskazane jest jedynie nanoszenie (Czytaj dalej)
Jakie mogą być źródła pozyskiwania środków na remont mieszkania?

Jakie mogą być źródła pozyskiwania środków na remont mieszkania? Remont zawsze wiąże się z poniesieniem większych lub mniejszych kosztów. Co zrobić, jeśli nie ma się pieniędzy, a nieruchomość wymaga remontu? Warto się zastanowić nad kilkoma źródłami pozyskania pieniędzy na ten cel. Jedną z możliwości jest (Czytaj dalej)