środa 21 Październik 2020

Autor: "Przemysław Zieliński"

Od 2010 pomagam właścicielom w wynajmie, sprzedaży i zakupie nieruchomości poprzez tradycyjne i internetowe formy dotarcia do klienta. Pomagam w uzyskiwaniu dużo lepszej skuteczności i widoczności w Internecie.
Czy warto inwestować w luksusowe mieszkanie w kamiennicy

Luksusowy apartament w odświeżonej kamienicy odznacza się dla Kupującego atrakcyjnością. Niesamowity klimat i znakomita lokalizacja sprawiają, że chętnie na nie zwraca się uwagę – a to tylko niektóre z zalet. O czy zatem pamiętać, by zakup lokalu do celów własnych lub najmu sprostał naszym oczekiwaniom? (Czytaj dalej)
Jak rozmawiać i jakie pytania zadawać przy zakupie nieruchomości

Co możemy zrobić na samym początku od czego zacząć? Ważny jest sam uśmiech na samym wejściu, niby nic, a radosne usposobienie pomaga w rozmowie.  Co do oceny osobowości właściciela: jego spięcie, luz, uśmiech, ponurość, czy nawet dopasowanie stylu. Od Ciebie wymaga to większego zaangażowania, większej (Czytaj dalej)
Czy przed obejrzeniem lokalu trzeba podpisać umowę

Mnóstwo osób posiadających zamiar zakupu lub wynajmu nieruchomości jest zdziwionych faktem, że agent pokazujący nieruchomość, na wstępie przedstawia do podpisu umowę pośrednictwa. Umowa ta ma na celu sformalizowanie współpracy określającej nie tylko wynagrodzenie, ale również wszelkie zapisy wynikłe z przepisów prawa.  Zobowiązanie Właściciel lokalu zleciwszy (Czytaj dalej)
Dlaczego właściciele nieruchomości są sfrustrowani w chwili sprzedaży

Dlaczego właściciele nieruchomości są sfrustrowani w chwili sprzedaży? Co sprawia wśród sprzedających frustrację? Czy nikt ich nie rozumie? W jaki sposób realizuje się sprzedaż, która prowadzi do frustracji? Jak ominąć lub go opuścić? Typowa sprzedaż Pan Kowalski chcąc sprzedać nieruchomość, zawsze rozpocznie od sprawdzenia cen (Czytaj dalej)
Umowa na wyłączność, czy warto

Masz ochotę sprzedać nieruchomość? Super, jednak uważaj by nie popełnić błędu, jaki może odbić się echem. Nie dawaj sobie wmawiać, że jeśli będziesz miał więcej zawartych umów z agencjami, to liczba potencjalnych kupujących się zwiększy. Niestety wielu uznaje, że jeżeli kilka osób zajmie się promocją (Czytaj dalej)
Budowa bez zezwolenia i bez zgłaszania–nawet do 35 m2

Od września jest możliwość budowania bez zgłaszania tego faktu do Urzędu. Dotychczas należało zgłosić budowę większości budynków do 35 m2. Niezależnie czy były to altany, domku itp.. Od 19 września nie ma już konieczność proszenia o pozwolenia na budowę ani zgłoszenia budowli. Bez zezwolenia i (Czytaj dalej)
Ekspozycja okien

Ekspozycja okien jest jednym z najważniejszych elementów, który zwróci uwagę kupującego przy wyborze mieszkania. Odzwierciedla bowiem atrakcyjność mieszkania i jest zawarta w cenie mieszkania. Poszukując słonecznego mieszkania Lokalizacja okien posiada swoje odzwierciedlenie w komforcie korzystania z mieszkania oraz posiada znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Ponad (Czytaj dalej)
Co powinieneś wiedzieć o umowach otwartych

Nigdzie nie działają umowy otwarte, oczywiście mówimy o tych miejscach, gdzie pośrednictwo działa na wysokim poziomie. Tam zawsze jedną umową opiekuje się jeden broker nieruchomości. Podpisanie umów z dziesięcioma biurami nie zmobilizuje nikogo, by zająć się Twoją nieruchomością dobrze od początku do końca. Świadomość posiadania (Czytaj dalej)
Czemu grudzień jest dobrym miesiącem na sprzedaż nieruchomości

Czemu grudzień jest dobrym miesiącem na sprzedaż nieruchomości? Zawsze pod koniec roku w Warszawie można zaobserwować wzrost liczby realizowanych transakcji na rynku nieruchomości. Można być tym faktem nieco zdziwionym, gdyż w grudniu raczej przygotowujemy się do Świąt Bożonarodzeniowych. Niektórzy nie do końca wiedzą, że jest (Czytaj dalej)
Kiedy mniej daje więcej

Kiedy mniej daje więcej Można zaobserwować fakt, że biura nieruchomości będą stale dążyły do posiadania jak największej liczby ofert. Najczęściej będą do oferty z zawyżonymi cenami i będą zbywalne. Pośrednicy uznają, że po jakimś czasie obniżysz cenę nieruchomości do rynkowej, jeżeli będzie wisiała ona przez (Czytaj dalej)
Przemysław Zieliński

Trzy lata planowali i w końcu wyruszyli z Irunu do Fatimy przez Santiago „Zawsze na drodze znalazł się ktoś kto nam pomagał. Zawsze znaleźliśmy wyjście z trudnej sytuacji”- powiedział KAI Przemysław Zieliński, który wraz ze swoim przyjacielem Krzysztofem Ogińskim wyruszył z Irunu przez Santiago de (Czytaj dalej)
Home staging pokaże walory Twojej nieruchomości

Home staging znaczy profesjonalnie wykonaną inscenizację, przygotowaną do sprzedaży nieruchomości lub pod jej wynajem. Jej celem jest przyśpieszenie sprzedaży czy wynajmu i to za jak najwyższa cenę. Badania przeprowadzone na rynku amerykańskim pokazują skuteczność sprzedaży zwiększonej z reguły o 40%, a także w zwiększeniu rzeczywistej (Czytaj dalej)
Jak samemu sprzedać nieruchomość

Jak samemu sprzedać nieruchomość? Nie da się ukryć, iż najszybciej możesz sprzedać mieszkanie podejmując współpracę z biurem nieruchomości. Pamiętaj jednak by wybrać dobre biuro, ponieważ pojedynczy agent nie będzie posiadał dostępów do dużej liczby kupujących. Jeśli zainteresowana osoba skontaktowałaby się z biurem, to agent nakierował (Czytaj dalej)
Otwarta czy wyłączność? Różnic

Umowa z kilkoma biurami, a umowa z jednym biurem Załóżmy że Twoje mieszkanie jest Twoim dzieckiem. Czy chciałbyś by było pod opieką dziesięciu osób jednocześnie, gdzie żadna z nich nie poniesie odpowiedzialności za opiekę nad nim? Podobnie będzie z nieruchomością. Czym więcej będzie woków niego (Czytaj dalej)
W jaki sposób wybrać dobre biuro nieruchomości

W jaki sposób wybrać dobre biuro nieruchomości? Niekiedy słyszy się historie sprzedającego, że chciałby jak najlepiej sprzedać swoją nieruchomość. Na koniec pojawiają się najczęściej pytania: W jaki sposób wybrać odpowiednie biuro nieruchomości? Co jest istotne i czym się kierować? Poniżej możecie w związku z tym (Czytaj dalej)

Najważniejszy element promocji stanowi zawsze ustalenie dobrej oferty cenowej. Konkurencyjna strategia cenowa stanowi realny czynnik wpływający na przygotowanie danej nieruchomości na sprzedaż. Zwłaszcza w obecnej sytuacji na rynku. Oczywistym jest, że każdy właściciel chce uzyskać za sprzedaż tyle, ile tylko będzie w stanie, to ważne (Czytaj dalej)
5 powodów, które sprawiają, że nie udało Ci się sprzedać jeszcze nieruchomości

Oto powody, które sprawiają, że sprzedaż „nie idzie” Zbyt wysoka cena Chcesz sprzedać jak najdrożej, to oczywiste, jednak zastanów się czy cena, którą proponujesz jest ceną rynkową czy Twoim „życzeniem”. Myśląc, że wyższa cena sprawi, iż ludzie chętnie podejmą się negocjacji jesteś w błędzie. Tak, (Czytaj dalej)
Kim najczęściej jest kupujący, z jakich urządzeń korzysta, i gdzie szuka?

Kim jest kupujący? Jeśli miałbym określić osobę kupującą, która szuka nieruchomości w Internecie, na portalach związanych z nieruchomości to według statystyk byłaby to kobieta w wieku od 25-34 lat, która szuka nieruchomości w wyszukiwarce Google przez telefon komórkowy. Jak mają się szczegółowe statystyki? Zaangażowanie w (Czytaj dalej)
TOP 50 najdroższych i najtańszych ulic w Warszawie - rok 2020

Od stycznia 2020 roku ceny ofertowe na rynku wtórnym w Warszawie utrzymują się na stabilnym poziomie – średnia stawka za m2, za jaką oferowane są lokale w stolicy oscyluje w granicach 11500 zł. Różnice w cenach oferowanych mieszkań Wyszukując oferty w Internecie widać, że ich (Czytaj dalej)
Jak schudłem 8 kg w 2 tygodnie

Udało mi się schudnąć 8 kg, nie było łatwo… z wagi 81 do 73, ale nie o wagę tutaj chodzi, waga jest tylko jednym z wielu pozytywnych efektów 14 dniowego postu Daniela. Co to jest i na czym polega post Daniela? Post Daniela wziął się (Czytaj dalej)