czwartek 22 Kwiecień 2021

Autor: "Przemysław Zieliński"

Od 2010 pomagam właścicielom w wynajmie, sprzedaży i zakupie nieruchomości poprzez tradycyjne i internetowe formy dotarcia do klienta. Pomagam w uzyskiwaniu dużo lepszej skuteczności i widoczności w Internecie.
Skąd wziąć środki na wkład własny do kredytu? Oto 15 sposobów

Skąd wziąć środki na wkład własny do kredytu? Oto 15 sposobów Oto kilka pomysłów, w jaki sposób znaleźć potrzebny kapitał do uzyskania kredytu hipotecznego. Wkład własny nie jest jedynie gotówką. Czasami może się w to wliczać ziemia, zakupione materiały, oszczędności, papiery wartościowe i inne. Odpowiednia (Czytaj dalej)
Dziedziczenia a darowizna - ilu z nas dostało mieszkanie za darmo

Dziedziczenia a darowizna – ilu z nas dostało mieszkanie za darmo? Zarówno dziedziczenie jak i darowizna stanowią istotny sposób wejścia w posiadanie nieruchomości mieszkalnej. Dowiedzmy się ilu Polaków musiało zakupić własne mieszkanie, by mieć gdzie mieszkać. Analizy z reguły pomijają darowizny i dziedziczenie, a jest (Czytaj dalej)
Rama H, Wielka Płyta czy może Cegła Żerańska

Rama H, Wielka Płyta czy może Cegła Żerańska? Która technologia najlepiej sprawdza się na rynku wtórnym? Prefabrykacja w budownictwie rozwijała się od II wojny światowej, ponieważ pojawił się bum na nowe mieszkania. Pierwsze z nich powstawały z gruzu ceglanego. Większe prefabrykaty stosowano od lat 50., (Czytaj dalej)
Byli umówieni na sprzedaż działki, a w umowie znalazły się 3

Przedstawiam Ci proces działania, a imiona podane w tym wpisie są przypadkowe… Pan Karol miał zakupić od rodzeństwa z Podkarpacia działkę rolną za 40 000 złotych. Taki zapis był w umowie przedwstępnej. Umowa sprzedaży zawierała już jednak inne zapisy. Dodano w niej mianowicie dwie inne (Czytaj dalej)
Cennik malowania ścian 2021

Malowanie ścian jest jedną z głównych prac odświeżeniowych i wykonywanych w czasie remontu. Koszta zawsze różnią się od województwa oraz stylu malowania. Zrobiliśmy porównanie cen malowania ścian w 2021 roku dla Warszawy, Olsztyna i Katowic. Malowanie ścian – cena oraz specyfikacja prac Prace malarskie nie (Czytaj dalej)
Plakaty z cytatami do twojego mieszkania

Plakaty, a na nich cytaty z Twojego mieszkania Plakaty i cytaty – coraz najpopularniejsze rozwiązania. Przez nie można wyrazić poglądy, myśli, motywacje i inne rzeczy, które mogą służyć jako dekoracja Twojego mieszkania. Nie każdy z nas posiada obszerne zdolności, aby stworzyć własny napis. Wtedy można (Czytaj dalej)
Kto może wynająć nieruchomość

Wynajem oznacza najprościej mówiąc, formę oddania nieruchomości w wykorzystanie innej osobie. Stronami umowy są wówczas najemca i wynajmujący. Wynajmujący zawsze musi być właścicielem lokalu? Kto może wynająć nieruchomość? Jak mówi Kodeks Cywilny przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas (Czytaj dalej)
Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości - po ilu latach może się odbyć bez naliczenia podatku

Niekiedy ludzie decydują się na zbycie odziedziczonej nieruchomości. Dzięki zmianie przepisów, która pojawiła się 1 stycznia 2019 roku oraz korzystnej interpretacji Ministra Finansów, w takich przypadkach prościej można uniknąć opłacenia podatku dochodowego od zbytej nieruchomości. Podatek dochodowy kontra sprzedaż odziedziczonej nieruchomości Jeżeli sprzedaje się nieruchomość, (Czytaj dalej)
Liberalni, czyli które banki najbardziej umocniły możliwość otrzymania kredytu hipotecznego

Liberalni, czyli które banki najbardziej umocniły możliwość otrzymania kredytu hipotecznego?  W ciągu ostatniego roku zdolność kredytowa pary klientów wzrosła nawet o 60 tys. zł. Ich dochód na 2 wynosi 5 tys. zł miesięcznie. Analiza przedstawia, że kredytodawcy obniżyli dopuszczalną sumę dochodu, jaka może zostać obciążona (Czytaj dalej)
Ile się czeka na wpis do księgi wieczystej

Jak długo oczekuje się na wpis do księgi wieczystej?  Obowiązujące prawo mówi o tym, że sąd rejonowy  i wydziały wieczystoksięgowe mają we własności prowadzenie ksiąg wieczystych. Mówi o tym art. 23 ust. z dnia 6 lipca 1982r o księgach wieczystych i hipotece. Na posiedzeniach niejawnych (Czytaj dalej)
Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych

Rękojmia wiary publicznej O zasadzie rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych traktuje art. 5 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. O księgach wieczystych i hipotece. Treść jej jest następująca: W razie niezgodności między stanem prawnym nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej, a rzeczywistym stanem prawnym, treść (Czytaj dalej)
Czym jest mieszkanie rozkładowe?

Mieszkanie rozkładowe jest jednym ze słów, jakie muszą wystąpić w ofercie – tak żargonem sprzedawców można je określić. Co dokładniej to oznacza? Czego powinien oczekiwać nabywca widząc w opisie, że mieszkanie jest rozkładowe? Podpowiemy. Wszystkie sformułowania używane na rynku nieruchomości nie posiada jednego wzorca. “Apartament” (Czytaj dalej)
Dom na wsi, czy warto

Dom na wsi? Horrendalne kwoty za nieruchomości, które zlokalizowane są w dużych miastach, zachęcają nabywców tylko do tego, by szukali dla siebie alternatyw – domów, mieszkań, działek – w podmiejskich okolicach. Dobrze obmyślana inwestycja jest w stanie przynieść sporą oszczędność. Chodzi tutaj o zakup w (Czytaj dalej)
Zima, mróz, a budowa i remont co wtedy

Chcąc wybudować dom w dobrej, powszechnej technologii, powinieneś poświęcić na to kilka sezonów. Jak powszechnie się uznaje – wszystkie prace na zimę powinny zostać wstrzymane. Jednak czy na pewno nic z tym nie jesteśmy w stanie zrobić? Mróz oraz opady. Uznaje się je za największe (Czytaj dalej)
Rozbiórka budynku, a koszty

Koszt rozbiórki domu kontra to ile za to zapłacisz Koszta rozbiórki są tak naprawdę uzależnione od charakteru obiektu, zakresu prac rozbiórkowych oraz wielkości budynku. Ważna jest również specyfika formalności, jakie koniecznym jest wypełnienie przed rozpoczęciem działań. Niekiedy może być tak, iż rozbiórka jest sporym wydatkiem. (Czytaj dalej)
Czy warto odświeżać mieszkanie przed sprzedażą?

Właścicielowi mieszkania zależy zazwyczaj na jak najszybszej i jak najkorzystniejszej pod względem finansowym sprzedaży. Wartość postrzeganą lokalu bardzo często podnosi jego odświeżenie. Czy warto jednak inwestować w gruntowny remont? Mieszkania z rynku wtórnego rywalizują nie tylko między sobą, ale też z inwestycjami na rynku pierwotnym. (Czytaj dalej)
Czy warto inwestować w luksusowe mieszkanie w kamiennicy

Luksusowy apartament w odświeżonej kamienicy odznacza się dla Kupującego atrakcyjnością. Niesamowity klimat i znakomita lokalizacja sprawiają, że chętnie na nie zwraca się uwagę – a to tylko niektóre z zalet. O czy zatem pamiętać, by zakup lokalu do celów własnych lub najmu sprostał naszym oczekiwaniom? (Czytaj dalej)
Jak rozmawiać i jakie pytania zadawać przy zakupie nieruchomości

Co możemy zrobić na samym początku od czego zacząć? Ważny jest sam uśmiech na samym wejściu, niby nic, a radosne usposobienie pomaga w rozmowie.  Co do oceny osobowości właściciela: jego spięcie, luz, uśmiech, ponurość, czy nawet dopasowanie stylu. Od Ciebie wymaga to większego zaangażowania, większej (Czytaj dalej)
Czy przed obejrzeniem lokalu trzeba podpisać umowę

Mnóstwo osób posiadających zamiar zakupu lub wynajmu nieruchomości jest zdziwionych faktem, że agent pokazujący nieruchomość, na wstępie przedstawia do podpisu umowę pośrednictwa. Umowa ta ma na celu sformalizowanie współpracy określającej nie tylko wynagrodzenie, ale również wszelkie zapisy wynikłe z przepisów prawa.  Zobowiązanie Właściciel lokalu zleciwszy (Czytaj dalej)
Dlaczego właściciele nieruchomości są sfrustrowani w chwili sprzedaży

Dlaczego właściciele nieruchomości są sfrustrowani w chwili sprzedaży? Co sprawia wśród sprzedających frustrację? Czy nikt ich nie rozumie? W jaki sposób realizuje się sprzedaż, która prowadzi do frustracji? Jak ominąć lub go opuścić? Typowa sprzedaż Pan Kowalski chcąc sprzedać nieruchomość, zawsze rozpocznie od sprawdzenia cen (Czytaj dalej)