środa 10 sierpnia 2022

Autor: "Przemysław Zieliński"

Od 2010 jako Marketing Specialist & Property Advisor pomagam właścicielom w wynajmie i sprzedaży nieruchomości, a kupującym w zakupie poprzez tradycyjne i internetowe formy dotarcia do potencjalnych klientów. Pomagam w uzyskiwaniu ponadprzeciętnej skuteczności i widoczności oferty w Internecie.
Bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości Każdy właściciel lokalu, musi wiedzieć na czym polega bezumowne korzystanie z nieruchomości i co dobrze zrobić, kiedy znajdzie się w takiej sytuacji. Jak zatem wyegzekwować swoje prawa i jakiego typu roszczenie złożyć? Czym jest bezumowne korzystanie z nieruchomości? Bezumownym korzystaniem z (Czytaj dalej)
Akademik kontra mieszkanie - co jest korzystniejsze dla studenta?

Akademik kontra mieszkanie – co jest korzystniejsze dla studenta? Studia w innej miejscowości niż ta, w której się mieszka, wiążą się z podjęciem jednej z ważniejszych decyzji. Mowa jest tutaj o wynajęciu mieszkania lub pokoju albo akademiku. Miejsce zamieszkania w czasie studiów jest bardzo ważne, (Czytaj dalej)
Najemca a wynajmujący - kim są?

Najemca a wynajmujący – kim są? Pojęcia najemcy i wynajmującego często niestety są mylone. Faktycznie są to dwie różne osoby, mające zupełnie inne prawa i obowiązki. Jaki? Przyjrzyjmy się temu.  Najemca Na początek przyjrzeć warto będzie się osobie najemcy. Dobrze wyjaśnia wszystko Ustawa o ochroni (Czytaj dalej)
Dodatki - urozmaicają mieszkania i pomagają w najmie

Dodatki – urozmaicają mieszkania i pomagają w najmie Nabycie mieszkania pod wynajem stanowi dość popularny sposób inwestowania. Jak jednak można się wyróżnić z tłumu i pozyskać nawet najbardziej wymagającego najemcę? Odpowiednie wyposażenie jest podstawą, dodatki stanowią z kolei o pierwszym wrażeniu, które można uzyskać po (Czytaj dalej)
Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony

Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony jest regulowane przepisami KC i mówi o tym art. 673 §1 – 3. Okresowe umowy najmu, z wyznaczonym czasem trwania najmu, można rozwiązać jedynie w kilku określonych przypadkach. Jeżeli w umowie (Czytaj dalej)
Podział domu na mieszkania przeznaczone pod najem

Podział domu na mieszkania przeznaczone pod najem Chcesz kupić kilka mieszkań pod wynajem? Może posiadasz dom, który stoi pusty od dłuższego czasu? Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie lub podzielenie mieszkania pod wynajem. Sprawdź jakie formalności musisz dopełnić. Podział domu na oddzielne mieszkania Podział domu na odrębne (Czytaj dalej)
Co zrobić, jeśli najemca nie dba o mieszkanie?

Co zrobić, jeśli najemca nie dba o mieszkanie? Każdy wynajmujący chce jak najlepiej wybrać najemcę, ale mimo to może się zdarzyć, że wybrana zostanie osoba sprawiająca w późniejszym czasie wiele problemów. Co zrobić, jeżeli lokator zniszczy naszą własność lub nie będzie o nią dobrze dbał? (Czytaj dalej)
Wynajem mieszkania dla studentów zagranicznych

Wynajem mieszkania dla studentów zagranicznych Wynajem mieszkania zagranicznym studentom stanowi jedną z najszybszych form znalezienia najemcy do swojego lokalu. Pomimo wszystkich negatywnych możliwych skutków umowy i wielu obaw, można sprawdzić, o co zadbać w czasie wynajmu studentom, by jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy. Czy warto (Czytaj dalej)
Sprawdzone metody na odświeżenie lokalu przed jego wynajmem

Sprawdzone metody na odświeżenie lokalu przed jego wynajmem Mieszkania kupuje się coraz częściej, aby na nich zarabiać. Nowi właściciele chcą jak najszybciej je wynająć i to za jak najlepszą cenę. Prezentujemy kilka sztuczek, w jaki sposób przygotować mieszkanie, aby nie czekać zbyt długo na klienta.  (Czytaj dalej)
Jak odpowiednio wynająć mieszkanie?

Jak odpowiednio wynająć mieszkanie? Jak i komu wynająć mieszkanie? – to pytanie zadaje wiele rozpoczynających swoją przygodę z wynajmę osób. Wynajem mieszkania nie jest dla każdego czymś oczywistym. Co zrobić by była bezpiecznie przeprowadzona transakcja? Podaż mieszkań a wynajem Najlepiej na samym początku jest sprawdzić (Czytaj dalej)
Czy dobrze jest wynająć mieszkanie studentom?

Czy dobrze jest wynająć mieszkanie studentom? Duże grono właścicieli nieruchomości na wynajem myśli nad wynajmem mieszkania studentom. Niby studenci kojarzą się z nieposzanowaniem najmowanego mieszkania, czy dbania o porządek, zalegania z opłatami i zachowuje się prowokująco. Zadajmy sobie pytanie, czy tak jest faktycznie i czy (Czytaj dalej)
Licencja pośrednika nieruchomości jak ją sprawdzić?

Licencja pośrednika nieruchomości jak ją sprawdzić? Na mocy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2018 r. poz. 121, art. 179 ust. 2) „pośrednikiem w obrocie nieruchomościami będzie osoba fizyczna dysponująca licencją zawodową, którą uzyskała na mocy przepisów ustawy o (Czytaj dalej)
Krótkoterminowy wynajem lokali jako sposób na zarobek

Krótkoterminowy wynajem lokali jako sposób na zarobek Wynajmowanie mieszkań na krótsze okresy jest dość popularne za granicą, ale też coraz częściej można się spotkać z tym również i w Polsce. Z pewnością jest to tańsza alternatywa w porównaniu do hosteli czy hoteli.  Dlaczego turyści wybierają (Czytaj dalej)
Czym jest najem instytucjonalny?

Czym jest najem instytucjonalny? Najem instytucjonalny ma na celu ochronę interesów właściciela mieszkania. Tutaj dzieje się to w szerszy niż za pośrednictwem tradycyjnej umowy najmu sposób. Z tego typu najmu mogę korzystać wyłącznie właściciele prowadzący działalność gospodarczą w zakresie najmu nieruchomości.  Co to jest najem (Czytaj dalej)
Dlaczego lepiej jest nie unikać podatku od najmu nieruchomości?

Dlaczego lepiej jest nie unikać podatku od najmu nieruchomości? Każdy wynajmujący mieszkanie nie tylko musi obliczać przychody związane z najmem, ale też odprowadzać podatki. Decyzja o ich niepłaceniu lub nieterminowym opłaceniu zawsze się kończy źle.  Chęć zminimalizowania zysków i jednoczesnego uniknięcia płacenia podatków od najmu (Czytaj dalej)
Najem zwrotny - na czym polega i czym jest?

Najem zwrotny – na czym polega i czym jest? Najem zwrotny nie jest zbyt znany w Polsce. Może dać on wiele korzyści, choć nie jest uregulowany ustawa w naszym kraju, zaczyna już być stosowane poprzez stosowanie zasady swobody umów. Czym jest istota najmu zwrotnego?  Najem (Czytaj dalej)
Jak wyciszyć mieszkanie?

Jak wyciszyć mieszkanie? Sprawdzone sposoby na wyciszenie mieszkania Osoby mieszkające w blokach, bardzo często narzekają na hałas. Na szczęście można mieć do dyspozycji wiele sposobów, które pozwolą na szybkie uporanie się z powszechnie występującym problemem. Co można zrobić, by cieszyć się ciszą? Hałas w mieszkaniu (Czytaj dalej)
Studium uwarunkowań oraz kierunków w zagospodarowaniu przestrzennym

Studium uwarunkowań oraz kierunków w zagospodarowaniu przestrzennym Studium uwarunkowań oraz kierunków zagospodarowania przestrzennego stanowi akt gminy, który powstaje w celu jasnego określenia polityki przestrzennej gminy i miejscowych zasad zagospodarowania przestrzennego. Spójrzmy na jego zawartość oraz różnice pomiędzy nim a planem miejscowego zagospodarowania.  Różnice pomiędzy studium, (Czytaj dalej)
Nieruchomość w ujęciu z drona?

Nieruchomość w ujęciu z drona? Zdjęcia całej nieruchomości pokazywane z “lotu ptaka” dzisiaj wykorzystywane są prawie w każdej prezentacji i sprzedaży mieszkań czy domów. Daje to możliwość pokazania wszystkich walorów nieruchomości oraz jej najbliższej okolicy. Dron w nieruchomościach Niemal każdy z nas już gdzieś słyszał (Czytaj dalej)
Plusy i minusy mieszkania na poddaszu

Plusy i minusy mieszkania na poddaszu Mieszkania na poddaszu znajdują swoich wielbicieli, ale i przeciwników. Sprawdzimy, jakie są wady i zalety mieszkania na poddaszu. Można mieć więcej za mniej — metraż mieszkania znajdującego się na poddaszu Rozważania nad mieszkaniem na poddaszu, najlepiej jest rozpocząć od (Czytaj dalej)