niedziela 17 Styczeń 2021

Autor: "Przemysław Zieliński"

Od 2010 pomagam właścicielom w wynajmie, sprzedaży i zakupie nieruchomości poprzez tradycyjne i internetowe formy dotarcia do klienta. Pomagam w uzyskiwaniu dużo lepszej skuteczności i widoczności w Internecie.
Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości - po ilu latach może się odbyć bez naliczenia podatku

Niekiedy ludzie decydują się na zbycie odziedziczonej nieruchomości. Dzięki zmianie przepisów, która pojawiła się 1 stycznia 2019 roku oraz korzystnej interpretacji Ministra Finansów, w takich przypadkach prościej można uniknąć opłacenia podatku dochodowego od zbytej nieruchomości. Podatek dochodowy kontra sprzedaż odziedziczonej nieruchomości Jeżeli sprzedaje się nieruchomość, (Czytaj dalej)
Liberalni, czyli które banki najbardziej umocniły możliwość otrzymania kredytu hipotecznego

Liberalni, czyli które banki najbardziej umocniły możliwość otrzymania kredytu hipotecznego?  W ciągu ostatniego roku zdolność kredytowa pary klientów wzrosła nawet o 60 tys. zł. Ich dochód na 2 wynosi 5 tys. zł miesięcznie. Analiza przedstawia, że kredytodawcy obniżyli dopuszczalną sumę dochodu, jaka może zostać obciążona (Czytaj dalej)
Ile się czeka na wpis do księgi wieczystej

Jak długo oczekuje się na wpis do księgi wieczystej?  Obowiązujące prawo mówi o tym, że sąd rejonowy  i wydziały wieczystoksięgowe mają we własności prowadzenie ksiąg wieczystych. Mówi o tym art. 23 ust. z dnia 6 lipca 1982r o księgach wieczystych i hipotece. Na posiedzeniach niejawnych (Czytaj dalej)
Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych

Rękojmia wiary publicznej O zasadzie rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych traktuje art. 5 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. O księgach wieczystych i hipotece. Treść jej jest następująca: W razie niezgodności między stanem prawnym nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej, a rzeczywistym stanem prawnym, treść (Czytaj dalej)
Czym jest mieszkanie rozkładowe?

Mieszkanie rozkładowe jest jednym ze słów, jakie muszą wystąpić w ofercie – tak żargonem sprzedawców można je określić. Co dokładniej to oznacza? Czego powinien oczekiwać nabywca widząc w opisie, że mieszkanie jest rozkładowe? Podpowiemy. Wszystkie sformułowania używane na rynku nieruchomości nie posiada jednego wzorca. “Apartament” (Czytaj dalej)
Dom na wsi, czy warto

Dom na wsi? Horrendalne kwoty za nieruchomości, które zlokalizowane są w dużych miastach, zachęcają nabywców tylko do tego, by szukali dla siebie alternatyw – domów, mieszkań, działek – w podmiejskich okolicach. Dobrze obmyślana inwestycja jest w stanie przynieść sporą oszczędność. Chodzi tutaj o zakup w (Czytaj dalej)
Zima, mróz, a budowa i remont co wtedy

Chcąc wybudować dom w dobrej, powszechnej technologii, powinieneś poświęcić na to kilka sezonów. Jak powszechnie się uznaje – wszystkie prace na zimę powinny zostać wstrzymane. Jednak czy na pewno nic z tym nie jesteśmy w stanie zrobić? Mróz oraz opady. Uznaje się je za największe (Czytaj dalej)
Rozbiórka budynku, a koszty

Koszt rozbiórki domu kontra to ile za to zapłacisz Koszta rozbiórki są tak naprawdę uzależnione od charakteru obiektu, zakresu prac rozbiórkowych oraz wielkości budynku. Ważna jest również specyfika formalności, jakie koniecznym jest wypełnienie przed rozpoczęciem działań. Niekiedy może być tak, iż rozbiórka jest sporym wydatkiem. (Czytaj dalej)
Czy warto odświeżać mieszkanie przed sprzedażą?

Właścicielowi mieszkania zależy zazwyczaj na jak najszybszej i jak najkorzystniejszej pod względem finansowym sprzedaży. Wartość postrzeganą lokalu bardzo często podnosi jego odświeżenie. Czy warto jednak inwestować w gruntowny remont? Mieszkania z rynku wtórnego rywalizują nie tylko między sobą, ale też z inwestycjami na rynku pierwotnym. (Czytaj dalej)
Czy warto inwestować w luksusowe mieszkanie w kamiennicy

Luksusowy apartament w odświeżonej kamienicy odznacza się dla Kupującego atrakcyjnością. Niesamowity klimat i znakomita lokalizacja sprawiają, że chętnie na nie zwraca się uwagę – a to tylko niektóre z zalet. O czy zatem pamiętać, by zakup lokalu do celów własnych lub najmu sprostał naszym oczekiwaniom? (Czytaj dalej)
Jak rozmawiać i jakie pytania zadawać przy zakupie nieruchomości

Co możemy zrobić na samym początku od czego zacząć? Ważny jest sam uśmiech na samym wejściu, niby nic, a radosne usposobienie pomaga w rozmowie.  Co do oceny osobowości właściciela: jego spięcie, luz, uśmiech, ponurość, czy nawet dopasowanie stylu. Od Ciebie wymaga to większego zaangażowania, większej (Czytaj dalej)
Czy przed obejrzeniem lokalu trzeba podpisać umowę

Mnóstwo osób posiadających zamiar zakupu lub wynajmu nieruchomości jest zdziwionych faktem, że agent pokazujący nieruchomość, na wstępie przedstawia do podpisu umowę pośrednictwa. Umowa ta ma na celu sformalizowanie współpracy określającej nie tylko wynagrodzenie, ale również wszelkie zapisy wynikłe z przepisów prawa.  Zobowiązanie Właściciel lokalu zleciwszy (Czytaj dalej)
Dlaczego właściciele nieruchomości są sfrustrowani w chwili sprzedaży

Dlaczego właściciele nieruchomości są sfrustrowani w chwili sprzedaży? Co sprawia wśród sprzedających frustrację? Czy nikt ich nie rozumie? W jaki sposób realizuje się sprzedaż, która prowadzi do frustracji? Jak ominąć lub go opuścić? Typowa sprzedaż Pan Kowalski chcąc sprzedać nieruchomość, zawsze rozpocznie od sprawdzenia cen (Czytaj dalej)
Umowa na wyłączność, czy warto

Masz ochotę sprzedać nieruchomość? Super, jednak uważaj by nie popełnić błędu, jaki może odbić się echem. Nie dawaj sobie wmawiać, że jeśli będziesz miał więcej zawartych umów z agencjami, to liczba potencjalnych kupujących się zwiększy. Niestety wielu uznaje, że jeżeli kilka osób zajmie się promocją (Czytaj dalej)
Budowa bez zezwolenia i bez zgłaszania–nawet do 35 m2

Od września jest możliwość budowania bez zgłaszania tego faktu do Urzędu. Dotychczas należało zgłosić budowę większości budynków do 35 m2. Niezależnie czy były to altany, domku itp.. Od 19 września nie ma już konieczność proszenia o pozwolenia na budowę ani zgłoszenia budowli. Bez zezwolenia i (Czytaj dalej)
Ekspozycja okien

Ekspozycja okien jest jednym z najważniejszych elementów, który zwróci uwagę kupującego przy wyborze mieszkania. Odzwierciedla bowiem atrakcyjność mieszkania i jest zawarta w cenie mieszkania. Poszukując słonecznego mieszkania Lokalizacja okien posiada swoje odzwierciedlenie w komforcie korzystania z mieszkania oraz posiada znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Ponad (Czytaj dalej)
Co powinieneś wiedzieć o umowach otwartych

Nigdzie nie działają umowy otwarte, oczywiście mówimy o tych miejscach, gdzie pośrednictwo działa na wysokim poziomie. Tam zawsze jedną umową opiekuje się jeden broker nieruchomości. Podpisanie umów z dziesięcioma biurami nie zmobilizuje nikogo, by zająć się Twoją nieruchomością dobrze od początku do końca. Świadomość posiadania (Czytaj dalej)
Czemu grudzień jest dobrym miesiącem na sprzedaż nieruchomości

Czemu grudzień jest dobrym miesiącem na sprzedaż nieruchomości? Zawsze pod koniec roku w Warszawie można zaobserwować wzrost liczby realizowanych transakcji na rynku nieruchomości. Można być tym faktem nieco zdziwionym, gdyż w grudniu raczej przygotowujemy się do Świąt Bożonarodzeniowych. Niektórzy nie do końca wiedzą, że jest (Czytaj dalej)
Kiedy mniej daje więcej

Kiedy mniej daje więcej Można zaobserwować fakt, że biura nieruchomości będą stale dążyły do posiadania jak największej liczby ofert. Najczęściej będą do oferty z zawyżonymi cenami i będą zbywalne. Pośrednicy uznają, że po jakimś czasie obniżysz cenę nieruchomości do rynkowej, jeżeli będzie wisiała ona przez (Czytaj dalej)
Przemysław Zieliński

Trzy lata planowali i w końcu wyruszyli z Irunu do Fatimy przez Santiago „Zawsze na drodze znalazł się ktoś kto nam pomagał. Zawsze znaleźliśmy wyjście z trudnej sytuacji”- powiedział KAI Przemysław Zieliński, który wraz ze swoim przyjacielem Krzysztofem Ogińskim wyruszył z Irunu przez Santiago de (Czytaj dalej)