sobota 17 Kwiecień 2021

Content marketing w turystyce, czyli jak najprościej zainteresować gości?

Content marketing w turystyce, czyli jak najprościej zainteresować gości

Content marketing w turystyce, czyli jak najprościej zainteresować gości? 

Z reguły turyści nie mają najmniejszego pomysłu na urlop oraz kierunek wyjazdu, co też potwierdzają badania. Masz tutaj możliwość wykorzystania tego i zainteresowania ich swoją ofertą. Podpowiemy Ci co z content marketingu powinieneś wykorzystać, ponieważ to co umieszczasz na stronie ma ogromne znaczenie.

By wypromować własny obiekt noclegowy z pewnością wybierzesz wiele z dostępnych narzędzi, do których zaliczysz ogłoszenia na portalach noclegowych. Jest to jeden z najlepszych sposobów na dotarcie do turysty, ponieważ to właśnie tam rozpoczyna się swoją podróż. Poszukują oni inspiracji i noclegów, a Ty właśnie to możesz zaoferować potencjalnym gościom – wystarczy że ich do tego tylko zachęcisz. Jak? Tworząc content, czyli zawartość swojego ogłoszenia.

Przedstaw turystom wartościową treść

Przeważnie turyści mają styczność z Twoim obiektem za pośrednictwem portalu noclegowego. Ważne byś wyróżniał się z tłumu oraz zaoferował coś, czego inni nie posiadają, mówiąc wręcz – powinieneś być ekspertem w swojej dziedzinie. Osoby planując odpoczynek chcą skorzystać z rzetelnej informacji o obiekcie noclegowym, mieście oraz regionie. Niech odnajdą właśnie to wszystko u Ciebie.

Podpowiemy Ci, w jaki sposób ma wyglądać dobrze rozpisane oferta Twojego obiektu noclegowego:

Szczegółowo i klarowne – są to kwestie, którymi zawsze warto jest się kierować w chwili przygotowywania opisu obiektu. Internauci nie bardzo gustują w długich tekstach, zatem powinieneś nie przesadzać zbytnio z kwiecistymi wypowiedziami. Używaj łatwego języka i słów, które nie będą wymagały od czytelnika zaglądania do słownika. 

Zaproponuj historie – starając się, aby czytający twoja ofertę turysta zobaczył się u Ciebie w obiekcie. Zawrzyj informacje, co wyróżnia Cię spośród innych miejsc w okolicy oraz jak wygląda sąsiedztwo. Warto również dodać w jaki sposób możliwe jest spędzanie czasu wolnego u Ciebie.

Informacje o atrakcjach – po prezentacji swojego obiektu oraz oferty, którą przygotowałem dla gości, odwiedzający chcą poznać, co interesującego będzie można porobić w okolicy. Wymień kilka atrakcji, jednocześnie uwzględniając ciekawe szlaki spacerowe, muzea, zabytki, aquaparki, czy termy. Na pewno nie zaszkodzi jeśli poinformuję o ważniejszych imprezach lub wydarzeniach. Wpłynie to zachęcająco na turystów i uatrakcyjni Twoja ofertę. 

Zadbaj o kompozycję – warto będzie poświęcić chwilę na przygotowanie prezentacji treści w sposób przyjazny dla oka czytelnika. Bardzo dobrze sprawdzi się wyrównanie tekstu do lewej strony, ja i wyróżnienie najważniejszych jego fragmentów. Dobrze też podzielić go na akapity, a pomiędzy mini umieścić nagłówki. Nie powinno zająć Ci to zbyt wiele czasu, a dla czytelnika będzie zachętą do zapoznania się ze stroną oraz przedstawiona na niej ofertą.

Oferta zawsze musi być włączona unikalna

Wymyślenie dobrego opisu nie jest łatwe i tutaj należy pamiętać, aby nie wykorzystywać go w różnych miejscach jednocześnie. Zanim go ponownie umieścisz na witrynie, musisz go przeredagować, dzięki temu będzie on unikalny. Jest to szczególnie istotne dla content marketingu oraz Twojej pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Nie bardzo lubią one powielanie treści, a wręcz chcą poszerzać swoje zbiory o nowe wartości. 

Dobrze jest stale pracować nad treścią oferty zmieniając ja oraz ulepszając poprzez dodanie nowych informacji, poprawienie merytoryki, czy przystosowanie treści pod grupę docelową.

Co oprócz oferty?

Nie jest powiedziane, iż jedynie oferta, która została zamieszczona na popularnym portalu noclegowym będzie przyciągał na Ciebie uwagę potencjalnych gości. Pamiętaj , iż ważna jest także obecność w innych miejscach:

Artykuły promocyjne – masz możliwość napisania odpłatnego tekstu promocyjnego, jaki będzie zamieszczony na witrynie www albo tradycyjnym czasopiśmie. Z reguły opisują one obiekt przedstawiając go w kontekście regiony albo okazji. Jest to dobry pomysł na dotarcie do obrane grupy docelowej. Masz możliwość oczywiście napisania własnego tekstu, jaki można później opublikować przykładowo na blogu, a link do niego dość szybko się rozprzestrzenia po sieci.

Obecność w przewodnikach i informatorach – turyści lubią sprawdzać co ciekawego jest w danym regionie, odnośnie którego są wydawane materiały. W Twoim interesie jest to, byś w nich się pojawił. Nawiąż współpracę z lokalna organizacja turystyczna, która proponuję swoim członkom prezentacje w broszurkach oraz przewodnikach.

Jak oceniasz artykuł?
Wysyłanie
Ocena
5 (os.: 10)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź