sobota 17 Kwiecień 2021

Boże Narodzenie w hotelu? Jak je przygotować?

Boże Narodzenie w hotelu? Jak je przygotować?

Niektórzy już odliczają dni do Świąt Bożego Narodzenia. Co rokuu próbują otwierać kalendarz adwentowy każdego dnia. Jest to dla nich oczekiwanie na czas, który spędzają w rodzinnym gronie – na rozmowach i wręczaniu prezentów. Jednak zanim przejdzie się do przyjemności, to należy poświęcić również czas na odpowiednie przygotowania. Co zatem Święta maja wspólnego z marketingiem?

Nie będąc Magdą Gessler, czy Robertem Makłowiczem będzie się znacznie dłużej przygotowywało wigilijną kolację. Tak naprawdę przygotowanie wigilijnej wieczerzy stanowi dość spore wyzwanie, za czym nie wszyscy przepadają. Nie każdy bowiem posiada odpowiednio dużo czasy, aby przygotować wiele dać, które powinny się znaleźć na stole. W dodatku można znaleźć osoby, dla których kuchnia jest niczym kraina Narnii.

Może by tak znaleźć inne rozwiązanie?

Wielu chce w tym magicznym okresie oddalić się nie wiadomo nawet gdzie. Najlepiej, gdzie słońce świeci przez cały rok i jest dostepna opcja all inclusive. Ze słońcem będzie wprawdzie gorzej, jednak z odpoczynkiem oraz tym wspaniałym świątecznym zapachem na pewno się spotkacie. Nie musicie przecież wystawać przy garnkach i biegać po sklepach, możecie przecież skupić się na przyjemnościach. O wszystko inne zadbają właściciele hoteli.

Święta w hotelu, czy to możliwe?

Wstęp jest zadedykowany wszystkim, którzy w Święta chcą mieć święty spokój. Skupmy się jednak na tym, w jaki sposób mogą świąteczny czas wykorzystać właściciele hoteli. Nie wszystkie z działań będą miały zapewnić pełne obłożenie w obiekcie, w tym okresie.

Z pewnością właściciele prowadzący hotele mają świadomość faktu, o tym co należy uczynić, by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Najważniejsze punkty opisane zostały poniżej. Możliwe, że dowiecie się czegoś nowego w kwestii organizacji Świąt w swoim lokalu.

Jak odpowiednio się wypromować w sezonie świątecznym?

Wielokanałowo, organizując wszystko po kolei. Najlepiej jednak zaczynać jest od początku.

1. Dodatkowa zakładka na stronie internetowej.

Dodatkowa zakładka, gdzie będzie umieszczona oferta pakietowa dla gości jest czymś ważnym. Klient powinien już z niej dowiedzieć się o atrakcyjności oferty hotelu. Warto w niej zaprezentować wszystko, co będzie się miało możliwość zaoferować swoim gościom. Wszystkie działania agencji marketingowej koncentrują się na ofercie. Zorientowanie na cel zawsze jest gwarantem pełnego obłożenia na obiekcie w czasie świątecznym.

Pamiętać należy, iż TEN CZAS, to okres kiedy klient będzie podejmował zawsze decyzję czy spędzi święta w Twoim obiekcie, czy może pozostanie w domu, a może zdecyduje się na przedłużenie pobytu aż do Nowego Roku. Ważna jest też cena takiego pakietu, ponieważ klient nie może odczuć, iż jest ona wygórowana.

2. Treść zakładki.

Mając już zakładkę, będzie należało ją zapełnić odpowiednią treścią. Najważniejsze informacje, które powinny się znaleźć to:

– ilość dni, jakie będą objęte pakietem,

– czy w pakiecie są jakieś posiłki, przykładowo śniadanie – jeśli tak, to w jakich godzinach jest podawane,

– najważniejsze – o której godzinie będzie uroczysta kolacja wigilijna.

Opis koniecznie powinien wprowadzać odbiorcę w świąteczny klimat, jednak ważnym będzie również to, aby w treści znalazły się i treści sprzedażowe. Odpowiednio prezentując korzyści, które goście będą mogli zyskać po zdecydowaniu się na Twój obiekt, czyli przykładowo staropolskie menu, wizyta świętego Mikołaja lub tez kolędowanie.

3. Pakiet dla rodzin z dziećmi.

Ważnym elementem jest to, aby w ofercie znalazły się również elementy dla rodzin z dziećmi. W obiekcie znajdują się basen albo SPA? Poinformuj klienta o tym. Na pewno na tym nie stracisz, a wręcz możesz przyciągnąć klienta. Być może pozwoli mu to w podjęciu decyzji, czy wybrać Twój hotel, czy konkurencyjny.

Jeżeli zaczniesz zauważać, iż większość Twoich klientów stanowią rodziny z dziećmi, warto będzie stworzyć pakiet rodzinny. Wszystkie z atrakcji dzięki temu będą dedykowane właśnie tym gościom. Uwydatnij walory swojego obiektu, pokaż w jaki sposób można rozpocząć zabawę, a w jaki skończyć. Zapewniasz opiekę nad dziećmi, napisz o tym. Nawet o samym programie napisz szczegółowo.

Warto też uwzględnić wszystkie atrakcje w pakiecie świątecznym, czyli przykładowo nielimitowaną możliwość korzystania z basenu lub SPA. Może to być powiązane jak najbardziej z pakietem, lecz należy zawsze pamiętać również o tym, co się dzieje za oknami. Masz możliwość zorganizowania jakiegoś kuligu lub innej atrakcji na śniegu, to zaoferuj to klientom.

4. Cena pakietów.

Potencjalny gość już się dowiedział jakie korzyści daje mu Twoja oferta? To teraz musi się zapoznać z informacją, jaka wiąże się inwestycja finansowa ze skorzystaniem z niej. Kwoty koniecznie zaprezentuj jako składowe: dzieci do lat 3, dzieci do lat 12, dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorośli. W spomnieć powinieneś również o tym, czy podane kwoty zawierają VAT. Dobrze jest również napisać czy w obiekcie są akceptowane zwierzęta.

Ludzie uwielbiają szczerość oraz przejrzyste warunki związane z ofertą. Bez mydlenia oczu.

5. System rezerwacji oraz numer telefonu kontaktowego.

Udostępnienie numeru telefonu kontaktowego musi koniecznie się pojawić, ponieważ dzięki temu gość może się bezpośrednio skontaktować z recepcją, czy nawet przyśpieszyć rezerwację. Wszystkie informacje „pod ręką” są cenne – nie ma czego ukrywać – klienci często nie mają czasu i wolą mieć wszystkie informacje na już.  Jeżeli na stronie internetowej jest dostępny system rezerwacyjny, to warto byś sprawdził jego funkcjonalność i intuicyjność. Nic nie może bardziej zirytować klienta, jak niesprawny system rezerwacyjny, który jednocześnie zniechęca do dokonania jakiejkolwiek rezerwacji.

6. Strategia reklamowa.

Opracowanie odpowiedniej strategii marketingowej, która będzie dostępna w kanałach AdWords albo social mediach, jest równie istotne. Wszystko powinno być dopasowane do typu obiektu oraz warunków, ale, co ważniejsze, również do potencjalnego klienta. Odpowiednie zdjęcia z ubiegłych lat doskonale sprawdzą się, by pokazać gościom, jak wyglądała zabawa kilka lat wstecz.

7. Od kiedy zacząć najlepiej?

Już w listopadzie powinna na Twojej witrynie www zagościć oferta świąteczna, jak tylko zakończy się czas refleksji po Wszystkich Świętych. Połowa grudnia to czas na zamknięcie listy rezerwacji. Dzięki temu będzie można pomyśleć o sylwestrowej nocy, jeżeli nie została ona połączona z ofertą świąteczną. Można też zaplanować kalendarz zadedykowany zimowym feriom.

Jeżeli jeszcze chciałbyś coś wprowadzić, to koniecznie skomentuj poniżej i opisz swoje spostrzeżenia w komentarzu!

Na koniec pragnę każdemu czytelnikowi, właścicielom obiektów oraz gościom życzyć zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych miłością i szczęściem.

Jak oceniasz ten artykuł?
Wysyłanie
Ocena
4.68 (os.: 40)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź