sobota 17 Kwiecień 2021

Czy dziecko jest ważnym gościem w hotelu?

Czy dziecko jest ważnym gościem w hotelu

Czy dziecko jest ważnym gościem w hotelu?

Wakacje już tuż tuż, wiec warto będzie się rozejrzeć za jakimś hotelem albo pensjonatem. Powinien się on idealnie wkomponować w potrzeby klientów w tym wyczekiwany od miesięcy momencie. Musimy się zatem mocno skupić na gościu hotelowym, który czasami myśli, że jest traktowany jako „dodatek”, nie zaś na równi z dorosłymi.
Troszczą się o najmłodszych.

O kim jest mowa?

O dzieciach, będących równie ważnym gościem hotelowym co dorosły. Każdy rodzic chce, aby jego pociecha była zadowolona i uśmiechnięta. Wyjątkowy gość potrzebuje zawsze wyjątkowego traktowania, ponieważ dzieci mają zupełnie inne potrzeby niż dorośli. Nic zatem trudnego, wystarczy przygotować działania zadedykowane właśnie dla najmłodszych, a nasz hotel będzie chętniej odwiedzany przez rodziny z dziećmi. Nie należy zapominać jednak o tym, iż rodzice będąc zadowoleni, będą w stanie zrezygnować ze zmiany miejsca wypoczynkowego w nowym sezonie, ponieważ będą mieli co do tego obawy.

Stworzenie miejsca, gdzie klient czuje się znakomicie daje możliwość zbudowania grona lojalnych klientów, dzięki czemu zyskuje się niezastąpioną reklamę potoczna poczta pantoflową.
Mama oraz specjalista, czyli dwa spojrzenia.

Ten artykuł zawiera dwa spojrzenia:

1. Zawodowe, czyli do głosu będzie dochodziła Basia, nasza specjalistka w tworzeniu efektownych strategii sprzedażowych w obiektach hotelowych,

2. Prywatne, czyli Basia jako matka dwóch córek.

Najwięcej obserwacji dokonuje się zawsze na miejscu, jednak są elementy, które zawsze zawsze na wyborze danego obiektu na rodzinny, wakacyjny pobyt. Można na żywo zawsze sprawdzić, jak jest dostosowany hotel dla różnych gości i spojrzeć szerzej na resztę gości.

Zanim jednak będzie mowa o podróży kilka lat wstecz, to warto będzie spojrzeć na początki i zacząć od momentu, jaki poprzedza ł wybór oraz rezerwacje w hotelu.
Strategia na miarę Napoleona.

Zaczynamy od uzgodnienia terminu, kiedy będzie się chciało wyjechać. Szuka się miejsca, gdzie można wyjechać. Jest to bardzo ważne, ponieważ czy wybiera się nad morze czy w góry, musi być dobrze.

Dlaczego termin jest aż tak ważny?

Jest to proste – jak rodzice pracują, to muszą zaplanować razem termin urlopu. Zwłaszcza w wakacje każdy marzy o słodkim lenistwa. Trudno jest więc coś wybrać, jeżeli chodzi o termin, jednak im szybciej to tym lepiej. Jeżeli już jest ustalony termin i wybrane miejsce to jest dobrze, ponieważ jeżeli mąż lubi góry, a żona morze to się robi problem.
Byłam Napoleonem, teraz postanowiłam zostać Indianą Jonesem.

Zaczynamy poszukiwania i mamy przed oba nie lada wyzwanie.

Tutaj trzeba przejść przez wiele reklam oraz wybrać interesujący nas obiekt. Kiedy taki już się znajdzie to wpisuje się w wyszukiwarkę jego nazwę, by poznać opinię innych odwiedzających. Na forach internetowych oraz w social mediach na pewno można się wiele dowiedzieć. Ważna jest również opinia osób odwiedzających obiekt.
Ponoć fajny obiekt, jednak…

Opinie oraz referencje to raz, ważne są jeszcze atrakcje w pobliżu hotelu. Niekiedy chce się czas spędzić czas z dziećmi i zobaczyć jak najwięcej. Im bliżej są atrakcje, tym lepiej. Przy planowaniu urlopu bierze się pod uwagę też kapryśną pogodę. Wówczas w obiekcie powinny się kąciki zabaw dla dzieci lub basen. Na terenie hotelu też powinni się znajdować animatorzy. Dzieci przykładowo wykonują teatrzyk, a rodzice mogą się zająć sobą.

Praktyka?

Niekiedy w hotelach można spotkać właśnie animatorów, którzy aranżują zabawy dla dzieci i dorosłych. Ta forma rozrywki jest bardzo dobrze odbierana przez gości.

Na co patrzą jeszcze rodzice?

Dodatkowe wyposażenie – podróżując z małymi dziećmi, ma się bardzo dużą listę do zabrania ze sobą. Czasami może się wydawać, iż jest to wyjazd na co najmniej tydzień. Dodatkowe wyposażenie daje możliwość odciążenia właśnie samochodu i będzie więcej miejsca dzięki temu na kilka dodatkowych ubrań.

Głodne wilki – ważne jest również menu hotelu. Ważne jest zaoferowanie wszystkich posiłków klientom. Śniadania są najważniejsze, obiad i kolację spożywa się najczęściej poza obiektem. Istotne jest to, że musi być zdrowo i smacznie. Dzieci powinny otrzymywać odpowiednie dla siebie porcje.

100% odpoczynku – wakacje i urlop zawsze chce się wykorzystać na 100%. Ma być interesująco, atrakcyjnie i intensywnie. Ważne jest Wi-Fi w obiekcie oraz tv z odpowiednią ilością kanałów, dla dzieci musi być Mini Mini czy Disney Chanel. Z doświadczenia można również stwierdzić, że większość obiektów posiada tradycyjne pakiety telewizyjne. Dla dzieci powinno być coś więcej w zestawie.

Dwie pieczenie na jednym ogniu

Wszystkie powyższe elementy są decydującymi przy wyborze obiektu wakacyjnego. Wszystkie czynniki przed mają znaczący wpływ na wybór obiektu noclegowego. Dawniej wydawało się, że wszystkie drogie hotele są odpowiednie dla danego typu gości przykładowo rodzina 2+2. Jednak tak nie jest, dzieci są często niewidoczne dla pracownika. Nie pojawiła się jakakolwiek chęć nawiązania relacji.

Wydaje się, iż dziecko jest również pełnoprawnym gościem o należy się nim zaopiekować. Nieraz wystarcza poczęstowanie dziecka lizakiem lub wręczenie mu jakiegoś ciastka. Wszystko to za porozumieniem z rodzicami. Również bardzo dobrym rozwiązaniem jest krótka rozmowa z rodzicami dziecka. Dalej jest już znacznie łatwiej, ponieważ 50% czynników sprawdza się zawsze przed dokonaniem rezerwacji.
Komunikacja to jest to.

Wiele osób zwraca uwagę na fakt, by dzieci były traktowane jak najlepiej. Jest to ważne zwłaszcza w gigantach hotelowych. Są one dobrze urządzone i spełniają wszystkie standardy. Posiadają wszystkie zaplecza oraz atrakcje, jednak czasami zniechęca w nich podejście osób pracujących na recepcji. Należy zatem oceniać cały standard obsługi.

Gdzie się wybrać więc w tym roku?

Kiedy jest się zadowolonym, to nie odczuwa się potrzeby poszukiwania nowego miejsca na spędzenie urlopu w przyszłości. Wybiera się z reguły ten sam obiekt, który juz jest sprawdzony. Dzięki temu można oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Czy dziecko jest ważnym gościem?
  • Tak
  • Nie
Wysyłanie
Ocena
4.47 (os.: 36)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź