piątek 25 Wrzesień 2020

Jak zyskać efekt synergii w hotelarstwie?

Jak zyskać efekt synergii w hotelarstwie?

Efekt synergii jest bardzo znany, a polega dokładnie na pozyskaniu zwielokrotnionych korzyści. Definicja ta jest dość ogólna, chociaż posiada zastosowanie w wielu najróżniejszych dziedzinach, głównie biznesie oraz ekonomii. Doskonale sprawdza się w realizowaniu celów biznesowych, które stawia się hotelom pobytowym oraz miejskim.

Należy się kompletnie zgodzić z twierdzeniem, iż działania promocyjne stanowią nie tylko wyszukiwarkę tekstową. Ona jest po prawdzie jedynie kroplą w morzu różnego typu działań. Zaczynając zatem kampanię Google AdWords na wyszukiwarce tekstowej, będzie się miało możliwość skutecznego przejścia do kolejnych etapów drogi.

Jeżeli przez dwa lub trzy miesiące będzie widoczna powtarzalność fraz, która z kolei przekłada się na konwersję dla hoteli – telefony, maile, rezerwacje on-line – wówczas można zarekomendować je do wypozycjonowania na frazy.

Z momentem uzyskania pozycji powstaje efekt surround, czyli nic innego jak złączenie działań PPC z SEO. Daje to pewność wzrostu wejść na witrynę www oraz wzrost konwersacji nawet o pięćdziesiąt procent odnośnie do tego, gdzie działania prowadzono oddzielnie lub w innej postaci.

Doświadczenie pokazuje nie raz, iż goście widzący w różnych miejscach tą samą witrynę uznają ją za bardziej wygodną. Również uważają ją za dostosowaną do ich potrzeb, zaś sam hotel jako godny zaufania. W dodatku da to możliwość zyskania w kampanii PPC, w momencie kiedy brand hotelu jest ograniczony w wynikach.

Hotel pobytowy, który jest nastawiony na przyjmowanie gości długoterminowych powinien posiadać dedykowane zakładki – zwłaszcza w przypadku, kiedy chce się zaoferować coś specjalnego, np. pakiet dla młodych rodzin. Daje to możliwość podążania za klientem ze spersonalizowanym komunikatem np. „Szanowny kliencie…”

Hotel biznesowy z kolei jest nastawiony bardziej na wesela oraz konferencje. Dobrze będzie ustawić reklamę wyświetlającą się przez tydzień. Ciekawym rozwiązaniem będzie także remarketing z interesującymi banerami ukierunkowanymi na odbiorców po upływie dziewięćdziesięciu dni. Da to możliwość zwiększenia współczynnika konwersacji o jedną czwartą, co stanowi najlepszą formę promocji.

Pamiętać należy jednak, iż każdy przypadek jest inny, więc należy go traktować indywidualnie, testując powyższe parametry i wybierając najlepsze z nich.

Hotel miejski można promować za pośrednictwem sieci kontekstowej, która jest dedykowana i emitowana w miejscach, które odwiedzają grupy zawodowe, np. sekretarki, asystentki itd. Daje to możliwość wzmocnienia brandu oraz sprzedaży konferencji. Jak to się mówi – dwie pieczenie na jednym ogniu. Wzrost współczynnika konwersji następuje o około piętnaście procent, zależnie od lokalizacji hotelu.

Ważna jest również marka hotelu, którą należy dobrze monitorować. Wiadomo, iż jeżeli chce się miło spędzić czas z rodziną lub współpracownikami, to należy się liczyć z kosztami.

Przed wybraniem hotelu zawsze sprawdza się opinię o nim, co utwierdza gościa w przekonaniu czy jego wybór jest dobry, czy też inni użytkownicy zarekomendowaliby to miejsce. Tak naprawdę ile ludzi tyle będzie opinii, zarówno pozytywnych, jak i tych negatywnych. Ważnym elementem jest poświęcenie uwagi każdemu z przybyłych.  Tutaj można liczyć, iż większość jest klientów stałych i nowych, co daje nam średnio osiem procent konwersacji.

Buzz marketing dzieli się na wiele form. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku Facebooka, gdzie najważniejsze jest przedstawienie kadry, która reprezentuje obiekt i tworzy go wyjątkowym. Głównie chodzi tutaj o pasję, osiągnięcia, zaangażowanie oraz osobowości, które odwiedzały hotel.

Tak przedstawia się strategia, która oferuje korzystną współpracę, nie zaś pełną strachu i obaw. Większą synergie można uzyskać poprzez połączenie wielu operacji jednocześnie. Dlatego warto jest śledzić nowe rozwiązania, które pojawiają się na globalnym rynku.

 

Jak oceniasz ten artykuł?
  • Synergia
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.43 (os.: 35)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź