poniedziałek 6 grudnia 2021

Po czym poznać idealny hotel?

Idealny hotel wybierz

Po czym poznać idealny hotel?

Po czym poznać, że to właśnie w tym hotelu, a nie innym chcemy spędzić swoje wakacje. Albo dlaczego podejmujemy decyzje, nawet nie widząc go na oczy, że zarezerwujemy w nim rodzinny wypoczynek, bądź romantyczny weekend we dwoje?

Wydaje się, że każdy marketingowiec będzie miał przygotowana odpowiedź na to pytanie. W końcu jego zadaniem jest przekonanie jak największej liczby gości do skorzystania z usług właśnie w tym miejscu. Jednak odpowiedzi warto szukać u źródła, czyli u samych klientów.

W tym celu można posłużyć się zebranymi danymi statystycznymi, które były zebrane w 2012 roku. Takimi ankietami zajęły się dwie firmy badawcze: Hotspex, oraz Protein Strategies. Aż 800 turystów mieszkających na co dzień w Ameryce, miało okazję wypowiedzieć się, czemu ostatecznie zdecydowało się na ten hotel, a nie inny. Okazuje się, że aż około 67% badanych wykazało, iż przy wyborze miejsca na wypoczynek, kierowało się emocjami. Do nich zaliczała się szczypta ekscytacji, ale również przyjemność, czy też przytulność.

Mimo, że moglibyśmy kierować się przy wyborze hoteli wyłącznie takimi czynnikami jak dobra cena, widok na morze, czy też inne luksusowe udogodnienia w pokoju hotelowym. To jednak jesteśmy wybredni pod względem indywidualnego traktowania. Tam gdzie mamy ciepły i sympatyczny kontakt z pracownikami hotelu, to nawet jeśli cena byłaby wyższa, albo standardy nieco gorsze, to aż chce się nam tam zostać. Nie lubimy zaś bezosobowego traktowania.

Nawet najlepszy hotel, który będzie wydawał miliony dolarów na pozycjonowanie w sieci, oraz inne chwyty marketingowe, ale nie będzie miał dobrego kontaktu z klientem, to prawdopodobnie jego działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

Właściciele hoteli mogą odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Warto wczuć się w rolę gościa i pomyśleć, jakie będzie miał wrażenia po pobycie w danym hotelu, jakimi uczuciami podzieli się ze znajomymi po obycie w takim miejscu, jak i również co można zrobić, lub co jest takiego w hotelu, co przerasta oczekiwania gości.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź