czwartek 4 Czerwiec 2020

Pinterest.com – a promowanie obiektu, hotelu

Pinterest-com-a-promowanie-obiektu-hotelu-promocja

Promowanie obiektu, hotelu w Pinterest.com

Osoba przedsiębiorcza, wyróżnia się tym, że wyszukuje zupełnie niespodziewane i niekonwencjonalne sposoby na marketing. Ale za to jednocześnie przynoszące bardzo zadowalające efekty.

Osoby, które prowadzą hotel lub inny obiekt turystyczny, mogą wykorzystać do jego promocji popularny serwis Pinterest.com. Na początku należy zacząć od własnego konta, a także ciekawych zdjęć, które będą miały podczepiane linki do strony internetowej obiektu. Gdy zdjęcia będą naprawdę interesujące, wtedy zostaną na pewno zauważone przez innych użytkowników. Reklama zacznie się rozpowszechniać niczym poczta pantoflowa.

Jeśli nadal masz wątpliwości, żeby skorzystać z tej formy promocji swojego hotelu, zapoznaj się z 7 najważniejszymi powodami, dla których miałbyś to zrobić. A na pewno się przekonasz.
111

Na Pinterest możesz wrzucać zdjęcia praktycznie wszystkiego, co tylko sobie wymyślisz. Nie musisz decydować się na zdjęcia wyłącznie całych pokojów. Ale masz szanse na uwiecznienie takich detali jak meble, zastawy stołowe, dania serwowane przez kucharzy oraz wiele innych. To daje naprawdę bardzo szerokie pole popisu.

222

 

Dzięki portalowi docierasz do setek, a nawet tysięcy użytkowników dziennie, którzy zainteresowani ładnymi i ciekawymi zdjęciami, sami umieszczają je na swoich tablicach. Taki marketing później rozsiewa się samoistnie.

333

Na Pinterest znajdują się także wartościowe linki, które są bardzo efektywnie wykorzystywane przez specjalistów od pozycjonowania.

444

Jeszcze niewiele osób wpadło na ten pomysł by wykorzystać Pinterest do celów marketingowych. Dlatego na wejściu nie walczysz z dużą konkurencją, jaka utworzyła się już miedzy innymi na Facebooku.

555

Na Pinterest.com mamy do czynienia również z użytkownikami z innych kraju. Dlatego masz niepowtarzalną okazję do promowania swojego obiektu na skalę międzynarodową.

666

Serwis umożliwia bezpośrednią interakcję z innymi użytkownikami, poprzez chociażby komentowanie wstawionych przez nich zdjęć

777

Możesz zbudować bazę klientów, która Cię najbardziej interesują. A są to zwykle kobiety, które poszukują inspiracji w tematyce modowej, wakacyjnej, wypoczynkowej oraz ślubnej.

 

Jeśli kogoś interesuje jednak polski rynek, to może taką samą akcję marketingową przeprowadzić na polskich serwisach tego typu, czyli na przykład zszywka.pl.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.63 (os.: 38)

0 opinie

Zostaw odpowiedź

Pinterest.com – a promowanie obiektu, hotelu

przez: Przemysław Zieliński przeczytasz w: 2 min
0