czwartek 4 Czerwiec 2020

Oferta hotelu lub kwatery powinna wyglądać…

oferta hotelu prezentacja

Prezentacja oferty turystycznej lub np.: oferta hotelu, kwatery zaczyna się od:

 

1.Tytuł to podstawa!

Przed dodaniem oferty (np.: oferta hotelu, kwatery) pomyśl, jak atrakcyjnie ją zatytułować. To pierwszy element, od którego zależy, czy klienci trafią do Ciebie.

Jeżeli masz wyrobioną markę możesz spokojnie zamieścić tytuł w stylu ”Hotel ………” lub „Pensjonat……..”. Jednak większość obiektów nie ma swojej marki, więc warto poświęcić trochę czasu na stworzenie odpowiedniego nagłówka. Możemy w nim zamieścić wiele informacji :  rodzaj zakwaterowania, miejsce, gdzie mieści się nasz obiekt, możemy też określić grupę klientów do których kierujemy naszą ofertę.

Przeglądając serwisy turystyczne często trafimy na tytuły typu: „Pokoje”, „Spanie”, „Mieszkanie”. To zdecydowanie za krótki tytuł aby przyciągną potencjalnego klienta. Nie twierdzimy że nikt się nie zgłosi, ale przy odpowiednim nagłówku klientów będzie znacznie więcej.

Dobrze zatytułowana oferta znacznie lepiej się sprzedaje.

Przykład: „tytuł: Kwatera Prywatna , Kwatery Sopot, Pokoje gościnne u Magdy. Od razu wyjaśniam dlaczego. Są to bardzo popularne hasła, jeśli chodzi o Google. Klient poszukujący noclegu już w wyszukiwarkach widzi oferty w pierwszej dziesiątce.”

 

2. Oferta

Ofertę zawsze zamieszczaj z dokładnymi opisami, zachęć potencjalnego klienta atrakcjami znajdującymi się w okolicy lub warunkami jakie oferujesz.

Kto lepiej jak nie Ty, wie co oferujesz i co można zobaczyć w okolicy. Krótkie oferty w stylu „Wynajmę pokój” lub „Tanie mieszkanko w ….” to stanowczo za mało. Pamiętajmy, że sprzedajemy określoną usługę. Klient musi mieć dużo informacji, aby się zdecydował.

Jeżeli serwis w którym zamieszczasz ofertę nie określa gdzie i w jakiej odległości mieszczą się atrakcje regionu, warto zamieścić je w opisie. Bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, jakie są organizowane. Informuj o tym potencjalnych klientów na przykład na Facebooku.

Nie można też przesadzić w drugą stronę i napisać oferty za długiej. Nikt tego nie przeczyta, a informacje kluczowe zawarte tam z całą pewnością zostaną pominięte.

Jeżeli nie potrafisz pisać to możesz zlecić to copywriterowi, czyli człowiekowi który pisze zawodowo. W tym celu musisz podać mu wszystkie niezbędne informacje, które będą potrzebne do przygotowania odpowiedniej oferty, ze szczególnym naciskiem na dokładny opis kwatery oraz przestrzeni, w której się znajduje. Koszt takiej usługi nie jest drogi i wynosi 20-50 złotych. Wykonawcę łatwo znaleźć na https://oferia.pl/.

Oferta hotelu lub innego obiektu noclegowego nie musi być za długa, a przy tym zawiera wszystkie niezbędne informacje. Dzięki dokładnemu opisowi, klient wie jaką usługę kupuje i za ile. Często zdarza się, że na zdjęciach nie widać odległości do najważniejszych atrakcji turystycznych, ale na stronie znajdują się kluczowe informacje. Dobrze zbudowana oferta ma jeszcze tą zaletę, że nie otrzymujemy wielu zapytań związanych z wyposażeniem, odległościami do konkretnych miejsc lub lokalizacją.

 

3. Zdjęcia

Nigdy nie zapominaj o zdjęciach, ich brak powoduje, że Twoja oferta jest mało atrakcyjna. Pomyśl jak Ty byś odniósł się do opisu bez zdjęć?

Przyłóż się do tego, aby zdjęcia były atrakcyjne i bardzo dobrej jakości.

Jeżeli nie potrafisz ich zrobić dobrze, to zleć sesję fotograficzną. Najtańszą opcją jest wykupienie abonamentu w serwisie, który dokłada taką sesję gratis.

Przykładem jest portal https://www.nocowanie.pl/. Wykupując roczny abonament, mamy możliwość zamówienia bezpłatnej sesji fotograficznej.

Najważniejsze jest pierwsze zdjęcie, które zawsze będzie promować nasz obiekt na stronie głównej serwisów turystycznych. To od niego zależy, czy potencjalny klient wejdzie na naszą stronę ofertową czy nie.

Wiele osób zapomina że Internet to nie hipermarket, gdzie wszystko możemy zobaczyć, dotknąć a nawet spróbować. W Internecie wszystko musimy dokładnie opisać i pokazać za pomocą zdjęć. Bez tego nie możemy liczyć na zainteresowanie potencjalnych klientów.

Przykład: Głównym elementem, który może przykuwać uwagę jest ogród. Oferta hotelu lub innego obiektu może być skierowana do osób lubiących ciszę oraz do rodzin z dziećmi. Obie grupy nie wykluczają się wzajemnie. Dodatkowym atutem takiego wyboru jest fakt, że w domu panuje spokój.

 

Podsumowanie

Dobrze zbudowana oferta hotelu, kwatery, apartamentu lub innego obiektu z odpowiednim tytułem i dobrej jakości zdjęciami, nie tylko zwiększy naszą sprzedaż, ale przede wszystkim może przyciągnąć klientów na jakich liczymy.

Warto poświęcić na to odpowiednią ilość czasu, lub zlecić to komuś kto się na tym zna. Pieniądze zwrócą się bardzo szybko, a my zwiększymy naszą sprzedaż noclegów.

Zadania:

  1. Pomyśl dokładnie i zapisz „Tytuł” Twojej oferty. Pamiętaj o radach jakie przedstawiliśmy na początku tego rozdziału.

  1. Przygotuj  dokładny opis swojego obiektu (wersje roboczą). Oferta hotelu czy kwatery powinna być staranie przygotowana, aby zachęcać, a nie odstraszać zainteresowanych turystów. Nie zapomnij o wszystkim, co możesz zaoferować gościom. Opisz okolicę i atrakcje, jakie znajdują się w pobliżu.

  1. Dokładnie przeanalizuj swoje zapiski i stwórz ofertę. Dobrej oferty nie tworzy się na poczekaniu, więc poświęć tyle czasu, aby była kompletna i zachęcała potencjalnych klientów.

  1. Zrób serię zdjęć i wybierz te najlepsze. Wyznacz zdjęcie które będzie Twoją wizytówką.

Aby ułatwić Ci zadanie, w zeszycie ćwiczeń znajdziesz odpowiednie szablony, które pomogą w stworzeniu dobrej i pełnej oferty.

Życzę miłej pracy. Pamiętaj powtórz jeszcze raz aby oferta hotelu, kwatery, apartamentu powinna być spójna z rzeczywistością aby nie wprowadzać w błąd potencjalnego turysty.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.56 (os.: 57)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź

Oferta hotelu lub kwatery powinna wyglądać…

przez: Przemysław Zieliński przeczytasz w: 4 min
0