piątek 10 Lipiec 2020

Pozycja w wynikach wyszukiwania

Pozycja w wynikach wyszukiwania

Pozycja w wynikach wyszukiwania – jeśli zadamy konkretne zapytanie (fraza kluczowa) w wyszukiwarce, to wynik powinien posiadać umiejscowienie określonego serwisu. Czynniki mające wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania:

  • Miejsce, w którym znajduje się użytkownik (geolokalizacja) – Aby wyniki były jak najbardziej trafne, to Google wykrywa lokalizację, z której pada zapytanie. Na podstawie lokalizacji wyświetla wyniki wyszukiwania.
  • Google Dance – Jest to specjalny algorytm Google, który określa z jaką bazą danych połączyła się przeglądarka Internauty. Gdy nie ma w tym samym czasie aktualizacji, to pozyskane informacje mogą się między sobą różnić.
  • Personalizacja wyników. Do zbierania informacji, kto jakie ma zapytania, Google zbiera tak zwane ciasteczka, czyli pliki Cookiem. Wyszukiwarka dokładnie widzi co przegląda zalogowany użytkownik. Jeśli chce się wyłączyć funkcję dostosowywania wyników, wystarczy kliknąć opcję „Wyłącz dostosowanie w oparciu o aktywność związaną z wyszukiwaniem”. Personalizacja wyników będzie się różniła, jeśli użytkownik będzie korzystał z różnych przeglądarek.
  • Filtry wyszukiwania. Jeśli włączymy opcję „Tylko język polski” lub wybierzemy konkretny region podczas wyszukiwania, jednocześnie uruchomimy filtr wyszukiwania. Filtry można odpowiednio modyfikować pod względem własnych potrzeb.
  • Rekomendacje G+1. Użytkownicy, którzy widzą podczas wyników wyszukiwania tak zwane rekomendacje Google ustawione przez znajomych, chętniej zajrzą na te serwisy.
  • Operowanie ustawieniem. Jest to funkcja, która pozwala na ograniczenie ilości wyników wyszukiwania wyświetlanych na jednej stronie. Zwykle wyświetlanych jest 10 propozycji dla jednego zapytania.

 

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.45 (os.: 40)

0 opinie

Zostaw odpowiedź